Suured lennukitootjad: 5G-side kujutab ohtu lennunduse turvalisusele (ERR)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. jaanuar 2022 kell 13:38Maailma kaks suurimat lennukitootjat Boeing ja Airbus kutsusid USA valitsust üles lükkama edasi 5G-telefoniteenuste kasutuselevõtmist. Lennukitootjad väidavad, et 5G-sagedus ohustab õhusõidukite tundlikke elektroonilisi komponente, vahendas ERR 2021. aasta viimastel päevadel.

 

Boeingu ja Airbusi tippjuhid hoiatasid oma kirjas, et 5G tehnoloogia võib mõjuda negatiivselt lennukitööstusele. Varem on samuti väljendatud muret, et 5G C-band sagedusspektri side võib häirida lennukite elektroonikat, vahendas BBC.

Kirjas viitasid lennukitootjate juhid lobifirma Airlines for America uuringule. Uuring väitis, et kui Föderaalse Lennuameti (FAA) 5G reeglid oleksid kehtinud 2019. aastal, siis oleks umbes 345 000 reisilendu ja 5400 kaubalendu hilinenud või tühistatud. Detsembris välja antud FAA juhistes hoiatati, et 5G interferentsid võivad põhjustada lendude ümbersuunamist.

USA telekommunikatsioonifirmad AT&T ja Verizon plaanivad 5G-teenused kasutusele võtta 5. jaanuaril ja leiavad, et selle edasi lükkamine põhjustaks suurt majanduslikku kahju.

Flight Globali andmetel jäävad 5G potentsiaalsetest ohtudest elektroonikale puutumata ca 45% USA kommerts-lennuliinidest.

 

Allikad: ERR, Flight Global

Foto: Zz / pexels.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt