Riikide kehtestatud piirangud elektromagnetväljadele – kas mure 5G osas on tõesti liialdatud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2020 kell 9:26



Kas oled tähele pannud, et väga paljud riigid on kehtestanud rangemaid elektromagnetväljade ohutusnõudeid, näiteks eemaldanud traadita interneti, mobiiltelefonide antennid ja muud elektromagnetvälju kiirgavad seadmed mänguväljakutelt, haiglatest, koolidest ning teistest piirkondadest, kus lapsed või haige inimesed võivad selle tõttu kannatada?

 

Võib-olla annavad alljärgnevad tabelid kinnitust, et 5G tehnoloogia ja elektromagnetväljadega seotud mured ei ole tingimata kõigest fooliummütsi kandvate inimeste pettekujutelmad, vaid võimalikud tõelised probleemid, mille teadvustamist püüavad takistada peamiselt kasumit teenivad elektromagnetväljade levikust sõltuvad korporatsioonid.

 

Hoiatussildid

Nagu näeme tubakatoodete puhul, on hoiatussildid esimene samm tarbija teadlikkuse tõstmiseks. Võib-olla näeme tulevikus sarnaseid silte ka nutitelefonide või arvutite peal: “Ära hoia telefoni taskus või läpakat süles, kui sa soovid kunagi lapsi saada” ?

 

RiikHoiatussiltKehtiv alates
Iisrael1“See mobiiltelefon kiirgab mitteioniseerivat kiirgust; detailid ja informatsioon selle mobiiltelefoni kiirgustasemete kohta ja maksimaalse lubatud kiirgustaseme kohta on lisatud voldikule.”2002
Belgia“Mõelge oma tervise peale – kasutage mobiiltelefoni mõõdukalt, tehke oma kõned kasutades kõrvaklappe ja valige mudel, millel on madalam SAR-väärtus.”2013
Prantsusmaa2Nõuab, et SAR-väärtus (maksimaalne kiirgus, mida peetakse turvaliseks) oleks kuvatud kõikide telefonide siltidel.2015
Kanada3“Mobiiltelefonid võivad inimestele olla kantserogeensed.”2015, ei võetud vastu
USA – Berkeley linn“Võib tekitada vähki, hoidke eemale lastest ja rasedatest naistest.”2016
USA – California,4 Pennsylvania,5 Hawaii,6 Maine,7 Oregon,8 Ohio9 ja Massachusetts10“Eesmärk on informeerida kõiki elanikke võimalikest kahjudest, mis on seotud mikrolainekiirgusega.”Ei võetud vastu

 

Mobiiltelefonide antennid

USA Föderaalne Kommunikatsiooni Komisjon on ametis 5G võrkude loomisega, mis nõuab antennide paigutamist igale tänavanurgale ja valgusfooripostile, kuid mõned riigid pingutavad, et neid keskkonnast eemaldada. Võta näpust.

Ka Eesti on üle võtmas eurodirektiivi, mis kohustab riiki ja omavalitsusi lubama enda ehitiste külge 5G saatjaid. Tõsi, linnade ja valdade liit tõdeb, et lasteasutuste juures nad saatjate paigaldamist ei soosiks.

Muide USA telekomiettevõtted on tänu 1996. aasta telekommunikatsiooniseadusele vastutusest vabad, kui asi puudutab mobiiltelefonide antennide paigutamist. Ameeriklased ei saaks isegi siis neid kohtusse kaevata, kui neil oleks vastuvaidlematud asitõendid, et antenni lähedal elamine või töötamine neile vähki põhjustas. 

 

RiikPoliitikaKehtiv alates<
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt