USA suurendab oluliselt Süüria mässulistele antavat abi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 20:58Samal ajal, kui kõigi pilgud on suunatud Bostoni plahvatusele, on USA tegemas märgilisi samme välispoliitikas. Nüüd on anonüümsust palunud ametnikud teada andnud, et USA kavatseb oluliselt suurendada abisaadetisi Süüria ülestõusnutele. Selle kohta käiva ametliku avalduse peaks laupäeval Türgis toimuval Süüria-teemalisel konverentsil tegema USA välisminister John Kerry.

Kerry peaks teatama enam kui 100 miljoni dollari ulatuses kaitseotstarbelise sõjavarustuse saatmisest režiimi vastu sõdivatele ülestõusnutele. USA võib saata sellist varustust nagu kuulivestid, soomukid, öönägemisprillid ja kõrgetasemeline sidetehnika. Ametlikke kanaleid pidi ei julge USA relvi saata, sest on suur tõenäosus, et need satuksid mässuliste liidrite – äärmuslike islamiterroristide – kätesse.

Ka Euroopa Liit kaalub Süüriale kehtestatud relvaembargo leevendamist, et võitlejaid relvadega abistada ja suurendada survet president Bashar al-Assadile.

 

 

Allikad: BNS, Newsobserver

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt