Tehisintellekt hakkab kontrollima Hiina kompartei liikmete lojaalsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2022 kell 17:57Hiina teadlased väidavad, et on välja töötanud tehisintellekti, mis suudab lugeda kommunistliku partei liikmete mõtteid ja muudab nad sel teel vastuvõtlikumaks “mõtteharidusele”.

 

Hefei Riikliku Teaduskeskuse avalduses väidetakse, et uus süsteem suudab lugeda näoilmeid ja ajulaineid, analüüsides, kui vastuvõtlik on partei liige “mõtte- ja poliitilisele haridusele” ning kindlustada sel teel parteilaste kindlameelsuse ja otsustavuse olla tänulik parteile, kuulata parteid ja järgida parteid.

Artikkel kommunistide mõttelugemisest kadus internetiavarustest küll üsna kähku pärast selle avaldamist 1. juulil, Hiina Kommunistliku Partei asutamise aastapäeval. Välismaiste ekspertide hinnangul näitab avalduse kadumine, et selline tehisintellekt on liig isegi ühiskonna jaoks, kus riik inimeste eraellu lakkamatult sekkub.

Artiklis väideti, et katsealusteks olid 43 kommunistliku partei liiget, kellele loeti poliithariduslikke loenguid, jälgides neid samal ajal tehisintellekti abil. Tehisintellekti loojate sõnul ei ole nende leiutisest kasu mitte ainult parteilaste meelsuse kindlakstegemisel, vaid see aitab ka parteilist haridust huvitavamaks ja sisukamaks muuta.

Partei on juba varem kasutusele võtnud rakenduse, milles saavad Hiina 96,77 miljonit kommunistliku partei liiget teenida punkte artiklite lugemise, lühivideote vaatamise ja küsimustele vastamise eest. Saadud punktide alusel seatakse parteilased hierarhiasse. Ühe päevaga saab teenida 40 punkti, lugedes läbi 4 artiklit, millest igaühe lugemisele kulub 4 minutit, vaadates kolme üheksaminutilist videosalvestust ning vastates kolmele küsimusele.

 

Allikas: ERR

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt