Lääs võttis Covid-19 lukustamise meetmed üle Hiina autoritaarsest poliitikast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. mai 2022 kell 17:38Foto: Wikimedia Commons / Dilaudid / CC BY-SA 3.0

Veel mõni aeg tagasi pilgati, halvustati ja tsenseeriti neid, kes võtsid sõna rangete Covidi liikumispiirangute vastu, mis kehtestati kogu maailmas 2020. aasta alguses, aga ka järgmiste “lainete” ajal. Nüüdseks on selge, et inimeste kojusulgemine, liikumise piiramine ja majanduse halvamine ei suutnud aeglustada koroona levikut riikides, kus kõiki neid meetmeid järjepidevalt rakendada prooviti. Avaldame USA advokaadi Michael P. Sengeri artikli, milles ta analüüsib Hiina Kommunistliku Partei (KP) mõju maailma reageerimisele COVID-19 suhtes alates 2020. aasta märtsist.  Artikkel on tõlgitud lühendatud kujul.

 

Covidi liikumispiirangud olid läänemaailmas enneolematud ja ei olnud osa ühegi demokraatliku riigi pandeemiaplaanist enne Wuhani sulgemist Hiinas Xi Jinpingi pandeemiapoliitikana. Luureteenistused on juba ammu kinnitanud, et Hiina Kommunistlik Partei kasutas nende poliitikate populariseerimiseks kogu maailmas mitut mõjutusviisi.

 

Demokraatlikud mõttekojad langesid desinformatsiooni mõju alla

Kindlasti ärataks sellise ulatusega lugu vähemalt juhtivate desinformatsiooniekspertide ja mõttekodade huvi, arvestades nende muret autoritaarsete režiimide desinformatsioonikampaaniate pärast. Kuid kahjuks ei ole veel toimunud tõsist, institutsionaalselt rahastatud desinformatsiooniuuringut kogu maailmas toimunud Covidi liikumispiirangute ja käitumisnõuete kohta.

Mis võiks seletada selle uudishimu puudumist? Kas mõttekodade vaikimine tähendab, et liikumispiiranguid pooldavat väärinfot ei olnudki? Paraku on hästi dokumenteeritud, et see kõik leidis aset ning 2020. aasta alguses ei olnud needsamad mõttekojad ja isehakanud eksperdid, väheste eranditega, Hiina KP lukustust pooldava väärinfo vastu, vaid toetasid häälekalt liikumispiirangute poliitika rakendamist.

Kuidas see sai juhtuda? Kui Xi Jinping Wuhani esmakordselt lukustas, hakkasid nii Lääne tervishoiu- kui ka riikliku julgeoleku ametnikud lakkamatult, avalikkusele teadmata, seda infot analüüsima ja arutama, muretsemata liigselt selle pärast, et SARS-CoV-2 võib olla superviirus, mis lekkis Wuhani viroloogiainstituudist.

Jeremy Farrar, üks juhtivaid hääli Ühendkuningriigi liikumispiirangute taga, keda peetakse ka Ühendkuningriigi Anthony Fauciks, meenutab oma raamatus salajast arutelu (labori lekke võimaluse üle) Fauci ja teistega:

Jaanuari teiseks nädalaks hakkasin mõistma, mis toimub. /…/ Nende nädalate jooksul olin ma kurnatud ja hirmul. Tundsin, nagu elaksin kellegi teise elu, milles teen asju, mida ma pole kunagi varem teinud: oman salatelefoni, korraldan salajasi kohtumisi, hoian suuri saladusi. /…/ 2020. aasta jaanuari viimasel nädalal nägin USA teadlaste e-kirjades infot, mis viitab sellele, et viirus tundus olevat konstrueeritud inimrakkude nakatamiseks. Need

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt