Telegram Messengeri asutaja Pavel Durov andis eksklusiivintervjuu Tucker Carlsonile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. aprill 2024 kell 19:15



Foto: ekraanikuva

Telegram Messengeri asutaja Pavel Durov andis intervjuu Ameerika ajakirjanikule Tucker Carlsonile. Durov räägib, et erinevalt peavoolumeedia väidetest ei ole Telegram Vene võimude loodud ega ole olnud kunagi ka Vene võimude kontrolli all. Telegram on kõige kiiremini kasvav messenger-platvorm kogu maailmas, mis on pinnuks silmas nii Idale kui ka Läänele ning ka suurkorporatsioonidele nagu Apple ja Google. Telegram on ainuke suur sotsiaalmeedia kanal, mis koroonapettuse ajal ei rakendanud tsensuuri. Durov prognoosis, et 900 miljoni aktiivse kasutajaga Telegram levib kulutulena ja ületab ühe aasta jooksul miljardi aktiivse igakuise kasutaja piiri.

 

Pakkudes kasutajatele massilise grupivestluse funktsioone koos kõrge privaatsus- ja krüpteerimistasemega kanalitega, on Telegramil 900 miljonit igakuist kasutajat, mis teeb sellest Facebooki, YouTube’i, WhatsAppi, TikToki, Instagrami ja WeChati järel kasutatavuselt kuuendal kohal oleva rakenduse maailmas.

 

Ameerika luureteenistuse suurenenud huvi

Durov mainis, et Ameerika luureteenistused on näidanud üles suurenenud huvi tema tegevuse vastu ja püüdnud värvata üht tema tehnilist töötajat.

Ta ütles, et viimane kord, kui ta USA-s viibis, oli temaga kaasas Telegramis töötav insener, keda küberjulgeolekuametnikud üritasid teda salaja tema selja taga palgata ja veenda teda kasutama teatud avatud lähtekoodiga tööriistu, mida ta seejärel Telegrami koodi rakendaks. Ta selgitas, et see oleks võimaldanud USA valitsusel Telegrami kasutajate järel luurata.

Ka Durov ise oli surve all. Täpsemalt jälgisid FBI agendid teda USA lennujaamas ja majas, mille ta üüris. Tema sõnul tahavad Ameerika luureteenistused Telegrami kohta rohkem teada saada.

Samal ajal lükkas populaarse sõnumitooja asutaja ümber väited, et sõnumitooja on Venemaa võimude kontrolli all. Durov ütles, et sellised väited on tõest väga kaugel. Ta usub, et need kuulujutud võivad olla konkurentide mahhinatsioonid, mis üritavad Telegrami kasvu pidurdada.

Durov nentis ka, et suurimat survet tema Telegramile ei avalda mitte valitsused, vaid sellised ettevõtted nagu Apple ja Google, kes võivad tema sõnul tsenseerida kõike, mis mobiiltelefonide kaudu kättesaadav on. Tema sõnul ei ole kumbki ettevõte aldis kompromissidele ja tahavad selgeks teha, et Telegram arvatakse rakenduste ettevõtete hulgast välja, kui see ei vasta nende reeglitele, millest paljud on väga politiseeritud.

Vaatamata sellele võrdles

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt