Tervisediktatuuri tunnistamine: AstraZeneca kaubandushuvid kaaluvad üles teabevabaduse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2022 kell 16:57Suurbritannias on aset leidnud pretsedent, kus valitsus tunnistab, et vaktsiinitootja kaubandushuvid on piisavaks põhjuseks, miks teda vabastada vastutusest kohtuvaidlustes. Vikki Spiti partner suri pärast AstraZeneca vaktsiini, mille peale naine tegi taebavabaduse seadusele tuginedes infopäringu, et uurida, millistel tingimustel on vaktsiinitootja vabastatud vastutusest kohtuvaidlustes? Selle peale vastati talle, et AstraZeneca kaubandushuvid kaaluvad üles päringu esitanud kodanikule info väljastamise kohustuse.

 

“Päris vastik, kas pole? Te ei varja ju teavet, kui see on positiivne,” räägib Vikki Spit, kelle abikaasa suri pärast AstraZeneca vaktsiini manustamist. Naine arutleb allolevas Twitteri postituses, miks valitsus lükkas tema teabevabaduse taotluse vaktsineerimise kohta tagasi.

 

Valitsuse ametlik vastus Vikki Spitile on järgmine:

Vastuse väljavõtte tõlge:

Meil on küll infot vaktsineerimise vastutusest vabastamise kohta, kuid me ei avalda seda infot…

(-)

Soovitud informatsioon sisaldab äriliselt tundlikku informatsiooni, mis on seotud vaktsiinitootjate lepingutega, ja me leiame, et selle teabe avaldamine kahjustaks kaasatud ettevõtete ärihuve. 

(-)

Tunnistame, et vaktsineerimisprogrammiga seotud teabe avalikustamise vastu on üldine huvi, kuna suurem läbipaistvus muudab valitsemise ja otsuste tegemise avatuks ja vastutustundlikuks. Sellele vaatamata on tungiv avalik huvi tagada, et valitsuse ja vaktsiinitarnijate ärihuve ei kahjustaks teabe avaldamine, mis ei ole üldteada, ja mis võib kahjustada praegust või tulevast äritegevust.

 

Allikas: Twitter

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt