VIDEO! Šveitsi meedikud: WHO rahvusvaheline pandeemialeping ohustab inimõigusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2022 kell 11:14Rühm Šveitsi arste ja tervishoiutöötajaid on algatanud petitsiooni, milles kutsuvad üles loobuma Maailma Terviseorganisatsiooni nn pandeemialepingust, mille esimene punkt paar nädalat tagasi vastu võeti. Tänaseks on avalikule pöördumisele kogunenud juba 13 500 allkirja.

 

Pöördumisega koos on avaldatud ka video, mille avaldame siinkohal eestikeelsete subtiitritega:

 

Meie, arstid, hooldajad, tervishoiutöötajad, kodanikud, kuulutame välja, et ei nõustu Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) välja pakutud uue rahvusvahelise pandeemialepinguga, mis pole muud kui valitsuste ja elanikkonna kägistamine.

See tulevaste pandeemiate ülemaailmne kokkulepe annaks WHO-le volitused, mis võimaldaksid tal asendada liikmesriikide täitevvõimud, muutes need pelgalt täitevorganiteks.

See kasutu leping ohustab riikide suveräänsust ja põhilisi inimõigusi.

Tuleb märkida, et 2005. aastal 196 riigis, sealhulgas Šveitsis, 2005. aastal vastu võetud ja 2007. aastal jõustunud rahvusvahelised tervishoiueeskirjad, mis on tugevalt läbi imbunud inimõiguste austamisest, on suunatud pandeemiaga seotud hädaolukordadele reageerimiseks. Viimast aga Covidi-kriisi ajal ei rakendatud, nagu ka Šveitsi Konföderatsiooni kehtestatud pandeemiaplaani.

WHO andmetel on pandeemia määratlus viimastel aastatel muutunud, mistõttu kuni 2009. aastani määratleti seda kui sündmust, mida iseloomustab haiguse tõsine areng ja äärmuslik suremus. Seetõttu põhjustasid pandeemiad haigestumust ja surma.

“Pandeemia tekib siis, kui ilmub uus viirus, mille vastu inimpopulatsioonil puudub immuunsus, mis toob kaasa ka arvukalt samaaegseid epideemiaid maailmas, millega kaasneb tohutult palju surmajuhtumeid ja haigusi.“

 

2009. aasta mais vaadati määratlus läbi nii, et see ei sõltuks enam haiguse tõsidusest ega suremusest, vaid ainult “haigusjuhtumite” ülemaailmsest levikust. Viimane määratlus eeldab korduvaid laineid ja erinevaid faase. Seega võib iga-aastase gripilaine kuulutada pandeemiaks.

Selle lepinguga saab WHO seejärel mugavalt välja kuulutada pandeemiad (deklaratsioon, mis aktiveerib ka lepingud vaktsiinitootjatega), kehtestada dehumaniseerivaid meetmeid nagu vangistus, kallis, ohtlik ja/või ebatõhus ravi, kohustusliku vaktsineerimise programmid, testimisrežiimid, meditsiiniliste sekkumiste kehtestamine, dikteerides kõik rahvatervise tavad elanikkonna tahte vastaselt, isegi nende valitsuste nõuannete vastaselt, kes on lepingu kinnitamisega nõustunud selle siduva väärtusega.

On selge, et WHO-l ei tohi lubada kontrollida ülemaailmset terviseagendat ega kehtestada meetmeid, mis lähevad vastuollu põhiõigustega, näiteks tervete inimeste karantiini sulgemine, mida WHO soovitas Covid-19-ga võitlemisel, ennetava/varajase ravi kaotamine ja katsetoodete kasutamise julgustamine suure elanikkonna hulgas, samuti kõik muud meetmed, mis ei ole osutunud ohutuks ega tõhusaks.

Kahjuks ei toimu WHO tegevus täielikult läbipaistvalt ja seda süvendab ekspertide salajaste “erakorraliste komiteede” olemasolu.

Tuletame meelde, et WHO-l on olulisi huvide konflikte. Kuigi ta saab kasu liikmesriikide riiklikust rahastamisest (elanikkonna maksud jne), saab ta märkimisväärseid vahendeid ka erahuvilistelt, kes kasutavad oma panust WHO otsuste ja volituste mõjutamiseks ja ärakasutamiseks.

See uus pandeemialeping ohustab tõsiselt liikmesriikide suveräänsust ja põhilisi inimõigusi, mistõttu oleme meie, arstid, hooldajad, tervishoiutöötajad ja kodanikud, tugevalt vastu sellise ülemaailmse kokkuleppe rakendamisele.

 

Allakirjutanud

 

Viited:

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt