Tuhanded Norra töötajad ähvardavad esmaspäeval streikida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 15:08 

Tuleb välja, et streikimine ei ole kaugeltki mitte ainult vaesemate riikide “eralõbu”. Ligi 17 000 Norra erasektori töötajat võib palgaläbirääkimiste ebaõnnestumisel esmaspäeval streikima hakata. Norra töötajad teenivad umbes 60 protsenti rohkem Euroopa keskmisest ja keskmine kuupalk Norras oli eelmisel aastal umbes 5300 eurot, vahendasid ERRi raadiouudised Reutersit.

 

Ametiühingute teatel võib see number ka suureneda üle 170 000 ning streik sulgeda elutähtsad tööstused. Streik võib mõjutada naftateenuste firmasid, Oslo Gardermoeni lennujaama ja peamisi tootjaid, kuid ei mõjuta naftatoomisega tegelevaid firmasid ja Norra eluliselt vajalike insitutsioonide tööd, teatasid ametiühingud.

Viimase aasta jooksul on muutunud streigid Norras tavapärasemaks, kuna töölised nõuavad suuremat osa riigi haruldasest majanduslikust edust. Norra majandus kasvas eelmisel aastal 3,5 protsenti, majanduskasvu veavad riigi naftavarad ja stabiilne finantsolukord.

The Foreigner kirjutab, et kuna streikida ähvardavad ka 27 õlletehase töötajad, ei ole välistatud, et Norras tekib lühiajalike õlle-puudus.

 

Allikad: ERR, The Foreigner

Foto: EuropeWord

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt