Ungari tahab vabastada nelja ja enama lapse emad elu lõpuni tulumaksust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2019 kell 11:59Ungari valitsus eesotsas peaminister Viktor Orbaniga kavatseb vabastada neli ja enam last sünnitanud emad elu lõpuni tulumaksust, et tõsta sündivust.

 

See samm peaks tõstma sündivust ning on vajalik tagamaks Ungari sõltumatus immigratsioonist, ütles plaani tutvustanud peaminister Viktor Orban.

Muude sündivust suurendavate meetmete seas nähakse näiteks noortele abiellunutele ette 10 miljoni forinti (31 400 euro) suurune intressita laen, mis kustutakse pärast seda, kui neil on sündinud kolmas laps ning subsiidiumid lastega peredele auto ostmiseks, vahendab ERR. Kavandatavad meetmed võivad maksma minna kümneid miljardeid forinte, kuid ei peaks siiski Ungari eelarvedefitsiiti oluliselt kasvatama, ütles Raiffeisen panga Ungari haru anaüütik Zoltan Torok Reutersile.

Ungari rahvaarv kahaneb umbes 32 000 inimese võrra aastas ja need sammud aitaksid valitsuse sõnul tagada Ungari sõltumatuse immigratsioonist.

“Euroopas on üha vähem ja vähem lapsi. Läänes peetakse selle lahenduseks immigratsiooni. Iga sündimata lapse eest tuleb üks välismaalt ja nii oleks numbrid korras. Aga meie ei vaja numbreid. Me vajame ungari lapsi,” rääkis Orban pühapäeval peetud aastakõnes uutest sammudest teatades. Kõnega samal ajal toimusid tänavatel meeleavaldused eelmise aasta detsembris vastu võetud nn orja-seaduse vastu, mille kohaselt tööandjatel on tööjõu puudusel õigus töötajatelt rohkem ületunde nõuda.

 

Allikad: ERR, The Guardian

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt