USA Rhode Islandi osariik plaanib vaktsineerimisest keeldujaid karistada trahvi ja topelttulumaksuga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2022 kell 16:41Foto: SHVETS / Pexels

USA väikseimas osariigis Rhode Islandil senaator Belli poolt arutlusele esitatud seaduseelnõu nõuab, et kõik isikud, kes elavad või töötavad Rhode Islandi osariigis või maksavad seal makse, peavad tegema Covid-19 vastase vaktsiinisüsti. Vaktsiinist keeldujale määratakse iga kuu 50 dollari suurune trahv ning lisaks sellele võlgneb isik osariigile kaks korda rohkem üksikisiku tulumaksu, kui muidu arvestataks, vahendab

 

Osariigi demokraadist senaator Samuel W. Bell pakkus välja seaduseelnõu, mis on Twitteris pälvinud teravat kriitikat ning ajendanud vabariiklasest senaatorit Jessica de la Cruzi korraldama sellise meetme vastu e-posti kampaania.

Eelnõu näeb ette nendel isikutel, kes vaktsineerimise nõuet ei täida, lisaks igakuisele 50-dollarisele trahvile kahekordistada tulumaks. See kehtib ka vanemate kohta, kes keelduvad oma lapsi süstimast.

Covid-19 vaktsineerimisest meditsiinilise vabastuse saamiseks on vaja kolme arsti allkirja ja iga dokument peab olema notariaalselt kinnitatud. Kuid isegi meditsiinilised erandid võidakse tühistada, kui valitsuse bürokraat otsustab, et need arstid eksivad.

“Ma esitasin selle eelnõu seetõttu, et meil on pandeemiaga kriis,” ütles Bell kolmapäeval. “Tuhanded Rhode Islandi elanikud on surnud. Olen saanud väga valusaid kõnesid valijatelt, kes ei saa poodi minna, sest neil on nõrgenenud immuunsus, paljud on selle pandeemia tõttu kaotanud lähedased, paljud on raskelt haiged ja ei ole täielikult paranenud ning kannatavad pikaajaliste tagajärgede käes,“ selgitas ta karmi eelnõud.

Vaata eelnõu täielikku teksti SIIT.

 

Allikas: bostonglobe.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt