Kurioosum Šotimaal: vana mees pidi tõestama, et ta ei ole rase

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuli 2022 kell 13:06Kunagi valitses üldine konsensus, et kui mees ja naine magavad koos ilma rasestumisvastaseid vahendeid kasutamata, võib naine rasestuda, mille järgselt organismis kasvab loomulikul teel uus elusolend, kes ideaalis üheksa kuud hiljem näen ilmavalgust. See oli protsess, mis oli igale lapsele tuttav ja mida hiljemalt 7. klassi bioloogiatunnis üksikasjalikult õpetati. Lisaks peeti tõenäoliseks, et saabub menopausi tavaliselt 40. eluaastate lõpus ning on seejärel hiljemalt 50. eluaastate alguseks viljatud, mis tähendab, et sellest ajast peale pole rasedus enam võimalik.

 

Sellised olid bioloogia raudsed seadused, mis on teaduse ja isikuvabaduste arenguga muutunud – kuid mõned uued suunised on kirjutatud nii puudulikult, et nende kohaselt ei ole rasestumine võimalik mitte ainult vanemas eas, vaid ka meestel. Just seda saigi kogeda 66-aastane pensionil olev Leslie Sinclair Šotimaalt – nimelt keeldus ta veredoonorluse vormil märkimast, kas ta on rase, ja kuna ta keeldus seda teavet andmast, teatati talle, et ta ei tohi verd annetada!

Varem bussijuhina töötanud Sinclair oli viimase 50 aasta jooksul loovutanud kokku üle 70 liitri verd, ilma et keegi oleks tema “raseduse staatuse” vastu huvi tundnud. Kuid nüüd, 66-aastase bioloogilise mehena, on järsku bürokraatide arvates tekkinud võimalus, et ta võis rasestuda.

 

Kohustus anda teavet meeste “rasedusseisundi” kohta

Kahe lapse isa ütles, et on verd andnud alates 18. eluaastast ja tal pole kunagi varem probleeme olnud.

Ta ütles MailOnline’ile: “Alati tuleb täita vorm ja see on vajalik – nad kipuvad küsima haigusseisundite või haiguste kohta – ja see on ilmselgelt sellepärast, et veri peab olema ohutu. Seekord oli küsimus, mida ma ei olnud varem näinud: “Kas ol

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt