USA-s neelab maapind elumaju

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 15:09 

Eelmisel nädalal vajus Floridas maapõue osa elumajast. Kadunuks jäi 36-aastane mees, kes varingu hetkel oli oma voodis olnud. Ameerikas on teatud piirkondades maavajumised üsna sagedased, samuti esineb neid tihti kõikjal üle maailma. Inimohvriteta sündmustele ei pöörata meedias erilist tähelepanu, kuid on neidki, kes seda nähtust ebatavaliseks ja “kahtlaseks” peavad.

 

Võib-olla on tegemist asustustiheduse suurenemise, vananenud veetorude või millegi muuga, kuid näiteks Floridas on ootamatu maavajumisega seotud kindlustusnõuete arv kindlal tõusuteel. Ohustatud aladel on raske ennustada, millal järgmine intsident aset leiab ning paljud majaomanikud elavad üha suuremas hirmus.

Selliste aukude teke, mis neelavad endasse teid, maju ja autosid, on tihti seotud karstialade, aga ka koobaste ja vanade kaevanduste varingutega. Ka Põhja-Eestis leidub mitmeid karstialasid ja kaevanduspiirkondi, kus sellised maavaringud esineda võivad. Paekivi on üsna pehme ja kihtide vahel on lõhed kerged moodustuma. Kas ka meil on tulevikus oodata Floridas juhtunud õnnetuse sarnaseid olukordi?

 

 

 

Allikad: Infowars, Natural Society, Guardian

Eesti karstialadest: Harju Elu

 

Tallinna ümbruses olevatest käikudest: Allmaa blogi 

 

Ka Õhtuleht kirjutas maa alla vajunud mehest.

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt