Aafrika hiidteod ründavad Floridat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. aprill 2013 kell 18:27Achatina_Fulica_by_jorigrafixLõuna-Florida võitleb maailma kõige hävitavama võõrliigi pealetungiga — nimelt ründavad piirkonda Aafrika hiidteod ehk ahhaatteod, kes võivad kasvada kuni 20-sentimeetriseks, järavad ära suures koguses taimi ja suudavad läbi närida ka krohvist ja kipsist.

 

Algselt Keeniast ja Tansaaniast pärinev hiiglaslik kõhtjalgne on kurikuulus invasiivne võõrliik, mis on end mugavalt sisse seadnud mitmel pool Aafrikas, Hiinas, Indias, mitmetel Vaikse ookeani saartel, Kariibi mere saartel ja Hawaiil, vahendab Delfi Forte The Christian Science Monitori artiklit.

Esimesi isendeid nähti Floridas 2011. aasta septembris ja pärast seda on Miami-Dade’i maakonna ametnikud kinni püüdnud 117 000 tigu, mis teeb umbes tuhat isendit nädalas. Kuna peagi jõuab kätte iga-aastane vihmaperiood ja teod hakkavad talveunest ärkama ning maa alt välja ilmuma, on oodata hiidtigude invasiooni hoogustumist.

See pole aga esimene kord, kui Florida tigude rünnakuga hädas on. Reuters kirjutab, et 1966. aastal tõi üks poiss puhkuselt Hawaiilt kaasa kolm sarnast isendit… Pärast seda kulus kümme aastat ja miljon dollarit kahjuriks osutunud liigi hävitamiseks.

 

 

Allikad: Delfi Forte, The Christian Science Monitor

Foto: Internet

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt