Uudiseid Leedust: kohustuslik haridustee võib pikeneda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. märts 2014 kell 14:54Leedus võib kohustuslik haridustee pikeneda

Leedu parlamendis on esile kerkinud initsiatiiv tõsta hariduse omandamise kohustuslikku vanusepiiri 16 aastalt 18-le. Argumentideks tuuakse, et 18 aasta vanune noor on oluliselt küpsem, tegemaks oma edasise elu osas vajalikke otsuseid ja näiteks tuuakse selliseid riike nagu Belgia, Saksamaa, Ungari, Holland, Poola ja Portugal.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedu-Venemaa majandusfoorum lükati edasi

Leedu-Venemaa majandusfoorum oli plaanitud toimuma tänavu aprillis Peterburis, kuid lükati äsja edasi määramatusse tulevikku. Korraldajad loodavad, et olukord Venemaal stabiliseerub suveks ja sügisel saab foorumi ikkagi ära pidada.

Allikas: 15min.lt

 

Leedu väidab, et Venemaa mõjutab Leedu transiiti

Leedu peaministri sõnul on Venemaa asunud mõjutama rahvusvahelisi ettevõtteid, et need oma kaupade transportimisel väldiksid Leedu ja veel mõne maade läbimist. Leedu puhul kutsuvat idanaaber konkreetsemalt üles boikoteerima Klaipeda sadamat.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Foto: ilcad.org

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt