Uudiseid Leedust: euro vastu plaanitakse referendumit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2014 kell 11:45Leedus plaanitakse referendumit euro vastu

Leedus on kerkinud esile initsiatiivrühm, mille eesmärgiks on läbi viia rahvareferendum euro kasutuselevõtmise vastu. Nende ettepanek on muuta Leedu põhiseadust nii, et Leedus kehtiks ainult litt ja rahaemissiooni teostaks ainult Leedu Pank ning rahvusvaluuta vahetamise otsus oleks võimalik ainult rahvareferendumi kaudu.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedu president tahaks põllumaad hoida Leedu kodanike omanduses

Leedus on käivitunud maaomandit käsitlev referendumiprotsess, mille raames toimuvatesse kuumadesse keskusteludesse on sõna sekka kostnud ka president.Nimelt ütles ta välja seiskoha, et Leedu põllumaad tuleks eelkõige hoida Leedu kodanike omanduses.

Kogu käivitunud poleemika taustal on asjaolu, et euroliiduga lepingut sõlmides sai Leedu õiguse kehtestada ajutiselt piirang maaomanduse omandi suhtes ning nüüd peaks Leedu vastavast piirangust loobuma, kuid sellele vastu olevad ringkonnad on kogunud piisavalt toetusallkirju oma plaanile korraldada antud küsimuses rahvareferendum.

Allikad: Lithuania Tribune, LT 2

 

Valida on uute maksude kehtestamise või senisest tõhusama maksukogumise vahel

Leedus on opositsioon tulnud välja väitega, et uute maksude kehtestamine oleks ainult asendustegevus tegeliku probleemi ehk varimajanduse ja maksude mittemaksmisega tegelemise asemel. Nimelt on nad välja arvutanud, et eeldava maksukoormuse lisamise kaudu teenitavad lisavahendid oleks riigil võimalik kokku korjata ka senisest aktiivsema varimajandusega võitlemise ja tõhusama maksukogumise kaudu.

Allikas: Delfi.lt

 

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt