Uudiseid Leedust: julgeolekujõud jälgisid eelmisel aastal 1777 inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 17:28Eelmisel aastal jälgisid Leedu julgeolekujõud 1777 inimest

Leedu julgeolekujõud jälgisid ja jälitasid eelmisel aastal 872 Leedu kodanikku ja 905 välismaalast. Korrakaitseorganite tähelepanu all olid ka 38 juriidilist isikut ja 7 ebamäärases omanduses olevat tehnilise varustuse ühikut.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Leedus napib madala kvalifikatsiooniga tööjõudu

Leedus on hakanud töötuse languse taustal tööandjad hoopis kurtma, et mitte ei napi ainult kvalifitseeritud, vaid juba ka madala kvalifikatsiooniga ehk sisuliselt kvalifikatsioonita tööjõudu, kuigi 40% ametlikult tööd otsivast tööjõust ongi kvalifitseerimata.
Samal ajal on selgunud tendents, et teatud kvalifikatsioonist ei ole enam tööjõuturul asja ehk tööjõuturul on tekkinud küll kvalifitseeritud, kuid siiski tööd mitte leidev inimrühm.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedus on kultuuritu liiklemine saanud normiks

Pea veerand Leedu elanikest on arvamusel, et Leedu liikluskultuur on kohutav ja kultuuritu liiklemine saanud juba normiks. Vastupidisel arvamusel olijate osakaal on 12%.
Üldse pidas juhtide liikluskultuuri problemaatiliseks pea 2/3 vastanutest ehk 63%, kuid pea sama suur osakaal vastanutest tunnistas ka ise reeglite vastu patustamist.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Foto: PantherMedia / Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt