Uudiseid Leedust: arvutiviirus saadab laiali trahvinõudeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2014 kell 15:30Leedus möllab “politseiviirus“

Leedu politsei hoiatab arvutiviiruse eest, mis blokeerib arvuti ja näitab “ametlikku“ trahvinõuet mingi väljamõeldud seaduserikkumise pärast, mille eest tuleb maksta 300 litti (87 eurot).

Venemaal on aga ilmunud välja sarnane viirus, mis esitab arvuti blokeerimisest vabastamiseks nõude “annetada“ mingi summa kirikute remondiks.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedus avastati massiline sotsiaaltoetuste väärkasutamine

Leedus avastati asjakohase kontrollkampaania tulemustel massilised sotsiaaltoetuste väärkasutamised. Nimelt selgus, et iga teine sotsiaaltoetuste saaja tegeleb samal ajal mittelegaalse töö abil või muul moel oma toimetuleku parandamisega, mis aga tähendab, et sotsiaaltoetusi nad ei tohiks saada ning vastavaid vahendeid peaks kasutama mujal.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedus jagatakse juba eurolubadusi

Leedus ollakse vist võtnud õppust Läti elanike suurest eurovastalisusest. Nimelt on Leedu peaminister teinud meedias hiljuti vihjeid, et koos euro kehtima hakkamisega järgmise aasta alguses võib saada võimalikuks ka miinimumpalga tõus.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Foto: logmag.net

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt