Uudiseid Leedust: üle poole rahvast on tuumaenergia vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2014 kell 12:49Üle poole leedulastest on tuumaenergia vastu

54% leedulastest on negatiivselt meelestatud: 17% väga negatiivselt ja 37% pigem negatiivselt kui positiivselt – tuumaenergia suhtes. Kui 36% küsitletutest toetab tuumaenergiat – 5% väga positiivse suhtumisega ja 31% pigem positiivse kui negatiivse suhtumisega –, siis 10% ei osanud seisukohta võtta.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Leedus on populaarsemad poliitikud president ja peaminister

Leedus ruulivad poliitikute populaarsuses president ja peaminister ehk nende kahe peale kogunes veebruaris üle kolmandiku poliitikuid toetavatest häältest. Kui jaanuaris juhtis peaminister (16,1% toetushäältest) korraks napilt presidendi (15,4%) ees, siis veebruaris võttis president (20,3%) populaarsuse juhtohjad (14,5%) uuesti üle. Kahele vaieldamatule liidrile järgnes veebruaris selge kolmandana Euroopa Parlamendi saadik ja taas presidendiks ihkav Rolandas Paksas (6,6%) ning seejärel suurem rühm poliitikuid toetushäältega alla 3%.

Allikas: Delfi.lt

 

Seksuaalvähemuste teemas on Leedu aina sarnasem Venemaale

Euroasjapulkade hinnangul on Leedu seksuaalvähemuste teemas muutumas aina sarnasemaks Venemaale. Plaanitavad muudatused seadustes muutvat Leedu ainsaks euroliidumaaks, kus sellised piirangud mainitud vähemustele kehtiksid, ning kõige sarnasemaks Leedu arengutele selles küsimuses euroliidu vahetus naabruses saab pidada Venemaad.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Foto: triplepundit.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt