Uuring: arenenud riikides on viie aastaga kadunud 7 miljonit töökohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. oktoober 2013 kell 19:35



Arenenud riikides on alates 2008. aastast kadunud 7 miljonit töökohta, arenguriikides ja areneva majandusega riikides on samal ajal loodud 44 miljonit uut töökohta, selgub PricewaterhouseCoopers (Pwc) septembri maailmamajanduse ülevaatest, vahendab BNS.

 

Eraldi peatutakse raportis globaalsele tööturule, tõdedes, et enim töökohti on kadunud Hispaanias, USA-s ja Jaapanis, seejuures on Hispaanias kadunud isegi rohkem töökohti, kui oluliselt suuremas USA-s. Trendile vastupidiselt on Saksamaal, Suurbritannias Austraalias ja Kanadas samal ajaperioodil loodud 3,5 miljonit uut töökohta.

Arenguriikides loodi samal ajal juurde 44 miljonit uut töökohta, enim Hiinas (ligi 15 miljonit uut töökohta), Indoneesias ja Mehhikos.

Ülevaates kirjutatakse, et esimest korda pärast 2010. aastat on arenenud majandusega riikide kollektiivne majanduskasvu prognoos aga jätkusuutlikult positiivne. Eurotsooni tuleva aasta majanduskasvu hindab ülevaade 0,9 protsendile, USA-l 2,7 protsendile ning Jaapanil 1,5 protsendile. Rikaste riikide majanduse taastumisele viitavad ka kasvavad ehitusmahud.

Kuid kõikides riikides ei ole siiski veel valgust tunneli lõpus näha. Näiteks Kreeka töötuse määr kerkis juulis 0,1 protsendipunkti võrra 27,6 protsendile, teatas riigi statistikaamet neljapäeval. Tööhõives on Kreekas 3,6 miljonit töötajat, 1,37 miljonit inimest on töötud ning 3,4 miljonit inimest ei osale tööturul ning 15-24-aastaste seas ulatub töötus lausa 55,1 protsendini.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Pwc, Elstat, Greek Reporter

Foto: positivemoney.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt