Uus raha offshore-kontodele ja oligarhidele? 2 miljardit kuus Ukraina korruptsiooni jaoks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2022 kell 6:30Foto: President.gov.ua / Wikimedia Commons / CC BY 4.0 + ShutterWorx / Getty Images Signature + Billion Photos + Canva.com

Saksa meedia teatab, et seekord ei oota Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi Saksamaalt uusi tanke ega õhutõrjesüsteeme, vaid pigem raha. Nimelt, 500 miljonit dollarit – poolt miljardit – ja mis veel parem, nõnda regulaarselt iga kuu vähemalt järgmised pool aastat.

 

“Usume, et Saksamaa võiks loovutada umbes 500 miljonit dollarit (ca 506 miljonit eurot) kuus, eriti 2023. aastal,” ütles Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi majandusnõunik Aleksandr Rodnjanski väljaandele Westdeutsche Allgemeine Zeitung, lisades, et Euroopa Liidult tervikuna loodetakse saada umbes 2 miljardit dollarit kuus.

“Riik peab toimima, pensionid tuleb välja maksta,” sõnas Cambridge’i ülikooli majandusprofessorist Rodnjanski. Kuid kas keegi veel mäletab, et Ukraina on Euroopa kõige korrumpeerunum riik ja ​​ka Euroopa Kontrollikoja 2021. aasta eriaruande kohaselt on suurkorruptsioon ja n-ö riigi kaaperdamine Ukrainas ELi rahalisest toetusest hoolimata endiselt laialt levinud.

Kuhu raha läheb? 

Ametlikult kukub Ukraina põhjenduse kohaselt sõja tagajärjel sisemajanduse koguprodukt kuni 35 protsenti. Kuid üllataval kombel ei küsi keegi, kas vajalikud rahalised vahendid tõesti jõuavad sinna, kuhu neid väidetavalt vaja läheb.

Katkend intervjuust Westdeutsche Allgemeine Z

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt