Ukrainat kasutatakse ära Suureks Lähtestamiseks ja täielikuks digitaliseerimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2022 kell 11:48Foto: Twitteri ekraanikuva

Oleme varem kirjutanud sellest, et Ukraina proksisõja varjus on riigist saamas globaalse tehnoloogilise eliidi lähtelabor koos digivõrkude sillutamise ja “läbipaistva kodaniku” loomisega. Selle protsessi keskmes on “Suure Venna” ID-äpp “DiiA”, mis on tingimuseks teatud toetustele – näiteks vaktsineerimise eest saadava preemia või sõjaga seotud hüvitiste saamiseks on vaja olla rakenduse kasutaja

2019. aastal asutas WEF-i võsuke Zelenskõi Digitaalse Transformatsiooni Ministeeriumi, mille põhiülesanne oli luua see platvorm “riigile nutitelefonis”. Rakendus käivitati veebruaris 2020. Nüüd saab selle kaudu kasutada üle 50 platvormi, tõendi ja ametliku kanali. Prantsuse tehnikaportaal iPhonesoft kommenteerib: “See on mudel, mida seni teadsime ainult Hiinast sotsiaalse krediidisüsteemina.”

 

Loomulikult ei ole Ukraina ja Hiina ainsad riigid maailmas, kus digitaalset kontrollsüsteemi ehitatakse ja kastutatakse. Sarnaseid nähtuseid võib leida näiteks ka Venemaal, Inglismaal, Poolas, Põhjamaades ning muidugi ka Eestis ja teistes Balti riikides. Loe sellest allpool.

 

Ukraina kui Suure Lähtestamise katselabor

Ukraina asepeaminister ja digitaalse transformatsiooni minister Mykhailo Fedorov avaldas video pealkirjaga “Ukraina 2030“, mis kirjeldab plaani kaotada paberraha Ukrainas täielikult ja luua sularahata ühiskond. Eesmärk on luua täielikult digitaalne ühiskond koos tehisintellekti kohtute, e-tervise süsteemide ja ulatusliku järelevalvega. Ukrainast on saamas maailma enim digitaliseeritud riik – Suure Lähtestamise (The Great Reset) katselabor, mida Maailma Majandusfoorum (WEF) igakülgselt toetab ja tagant utsitab.

Allikas: Twitter

Zelenskõi WEF-is (Maailma Majandusfoorumis)

Vahetult enne rakenduse võrku jõudmist oli Volodõmõr Zelenskõi esimest korda WEF-i tippkohtumise külaline. Tema kõnes mainiti ka “uue normaalsuse” lööklauset. Zelenskõi selgitas, et Ukraina pea

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt