Väike Bilderberg privaatsel Kiawah’ saarel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2013 kell 20:00Kas Bilderbergi kohtumine on maailma eliidi jaoks saanud liiga tavaliseks sündmuseks? Kohalik meedia teatas luksuskuurortide mekast Kiawah’ saarelt Lõuna-Carolinas, et seal toimus kinniste uste taga selliste poliitikute ja ärimeeste nagu Warren Buffet, Bill Gates, Oprah, Jeb Bush jt kohtumine.

 

Bilderbergi grupp, mis koosneb suurest hulgast maailma juhtivatest poliitilistest liidritest ja miljardäridest, kohtub sel aastal väidetavalt Suurbritannias Watfordi lähedal.

Asia Times on seda nimetanud „Universumi valitsejate“ kogunemiseks ning WikiLeaksi andmetel on sinna kokku tulemas 130 maailma mõjukaimat poliitika, sõjanduse ja majanduse liidrit. Tänu aktivistidele, kes selle kogunemise vastu protesteerivad, on see saanud rohkem meediakajastust kui eelmistel aastatel.

Isegi Russia Today uudisteportaal kajastas Bilderbergi kohtumist ning seda saatvaid proteste, kommenteerides, et nendel iga-aastastel koosolekutel võidakse langetada väga olulisi otsuseid tuleviku suhtes – alates sellest, millised kandidaadid esitatakse järgmistel valimistel kuni järgmiste sõjaväeliste operatsioonideni. Suur hulk globaalsetest poliitilistest otsustest langetatakse seal avalikkuse eest salaja ning relvastatud turvameeskond hoolitseb selle eest, et keegi lähemalt „telgitagustesse“ piiluda ei saaks.

 

Mis toimus Kiawah’ saarel?

Aga mis toimus hiljutisel väiksema osaliste arvuga kogunemisel kinniste uste taga Kiawah’ saarel? Näib, et tegemist on väikese Bilderbergiga. CBS uudistekanali kohalik toimetus teatas, et Johnsi saare lennujaamas oli maandunud ligikaudu 20 luksuslikku eralennukit ning Bill Gates, Jeb Bush, Michael Bloomberg, Dan Gilbert, Warren Buffet, Oprah jt mõjuvõimsad inimesed viibisid Sanctuary hotellis Kiawah’ saarel.

See saar on ideaalne koht igaühele, kes püüab vältida Bilderbergi gruppi jälgivaid aktiviste. Tegemist on peaasjalikult kinniste väravate taga asuva ranna ja golfirajaga, mis on privaatne rikastele loodud puhkusekuurort. CBS-i kohaliku toimetuse teatel on terve nädala jooksul seal olnud väga ranged turvameetmed ning avalikkust ei lubata hotelli lähedale.

Kiawah’ saare linnapea Charles Lipuma kommenteeris uudistekanalile rõõmsalt: „Kui nad tahavad mängida golfi, siis nad ei oleks saanud valida paremat nädalavahetust. Meil on hea meel pakkuda neile head ilma.“

 

 

Allikad: Storyleak, WBTW

Fotol (www.cntraveler.com) Sanctuary hotell Kiawah’ saarel

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt