Venezuelalased on kimpus toidu kättesaadavusega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2013 kell 11:40 

Venezuelas on tekkinud kummaline olukord, kus poodides on teatud toiduainete defitsiit ja inimesed peavad pendeldama mitme kaupluse vahel, et kõik vajalik kätte saada. Tarbijad süüdistavad selles valitsuse kehtestatud hinna- ja valuutapoliitikat, valitsus aga näitab näpuga poepidajatele.

 

Venezuelas on raske leida poest kana, toiduõli, suhkrut, kohvi, WC-paberit ja medikamente. „Alates oktoobris toimunud presidendivalimistest on valitsus piiranud dollarite liikumist erasektorisse, see on aga põhjustanud dollari hinna tõusu, mis on omakorda viinud puudusesse,“ ütleb Georgia ülikooli sotsioloog ja analüütik David Smilde.

President Hugo Chávezi valitsus on hinnakontrolli tõttu olnud eraettevõtjatega pikalt pahuksis ning 7. jaanuaril alustasid valitsuse määratud inspektorid laohoonetesse kontrollreide. Valitsus andis teada, et jaanuarikuus avastati 3088 tonni väidetavalt seadusevastaselt varutud toitu.

Jaanuari kolmandal nädalal aga käidi kaitseväe sõduritega kontrollimas Caracases asuvat turgu, kust konfiskeeriti 20 tonni liha, 15 tonni maisi ja 4 tonni küüslauku, mille hind ei vastanud väidetavalt hinnakontrolli määrustele.

 

Probleemis mängib keskset rolli ka riigi aina suurenev sõltuvus toidukaupade impordist. Kodumaise toidukauba tootmine on vähenenud, samal ajal kui inflatsioon suureneb – eelmisel aastal tõusis see 20%, olles suurim Ladina-Ameerikas.

Venezuela Kaubanduskoja esindaja Jorge Roig kutsus valitsust üles vabastama rohkem dollareid, mida võiks kasutada kauba importimiseks. Ta märkis, et Venezuela impordib keskmiselt 65–70% toidust. „Turg on alavarustatud ja seda näitavad ka tühjad riiulid,“ ütles Roig.

 

Allikad: Big Story, Infowars

 

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt