Lennujaamades katsutakse läbi väikelapsi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2013 kell 12:15tsa

Missourist pärit pere on taas üles tõstnud küsimuse, kas on õige, et USA transporditurvalisuse administratsioon (Transportation Security Administration – TSA) võib lennueelsel turvakontrollil läbi katsuda ka lapsi ning miks levitatakse ikka veel valeinfot, et turvakontrolli tsoonis on keelatud pildistada ja filmida.

 

9. veebruaril olid Nathan Forck koos oma naise Annie ja kolme lapsega teel perepuhkusele Disneylandi Floridasse. Nad läbisid Lambert-St. Louisi lennujaama TSA turvakontrollipunkti ilma probleemideta ning suundusid oma väravat otsima, kui TSA ametnik palus neil kõrvale astuda, et teha täiendav turvakontroll nende 3-aastasele tütrele Lucyle. Põhjenduseks toodi, et Lucy on ratastoolis.

“Nad eraldavad spetsiaalselt puudega inimesed sellise erilise uurimise jaoks. Minu kui puudega lapse isa jaoks on see väga solvav,” kommenteeris juhtunut lapse isa. Lapse lemmikmänguasi võeti tal käest, et see teist korda läbi valgustada ning niigi juba nutvat last taheti uuesti läbi katsuda ja tema tooli testida narkootiliste ainete suhtes. Kui lapse ema hakkas olukorda filmima, siis väitis ametnik, et see olevat keelatud. Lapse emal aga on kindel seisukoht, et ta ei luba oma last läbi katsuda, ilma seda filmile salvestamata.

 

tsa wheel-chair-kid-tsa-pat-down-00001626-story-body

 Tegelikult on TSA ametlik seisukoht, et turvatsoonis pildistamist ja filmimist ei saa keelata, kuid ametnikud loodavad sellele, et reisijad ei ole selle asjaoluga kursis ja keelavad sellest hoolimata.

 

tsa-050

 

Ühenduse “Fotograafia ei ole kuritegu” (Photography is Not a Crime – PINAC) andmetel on see sel aastal juba kolmas juhtum, kui teatatakse sellest, et TSA otsib läbi ratastoolilapse. Ning lugematu arv kordi on teatatud, et TSA keelab läbiotsimise filmimist, kuigi neil ei ole voli seda keelata.

 

 

Allikad: Infowars, PINAC, TSA blogi, Fox News

Veel samal teemal (+ videod) : Examiner 1, Examiner 2

Veel mõned videod:  Youtube 1, Youtube 2

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt