USA valmistub laialdasteks rahutusteks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2013 kell 18:30L-MilitarySurplus-MRAPUSA sisejulgeolekuministreerium (DHS) kulutab 80 miljonit dollarit, et palgata relvastatud valvureid, kelle ülesandeks on valitsusasutuste kaitsmine New Yorgi osariigis. Avalikul tööpakkumisel on eraldi välja toodud maksuameti hooajaline valvamine, samuti korra hoidmine avalikel demonstratsioonidel ja rahutuste ajal. See on paljudele selgeks signaaliks, et Ühendriigid valmistuvad suurteks meeleavaldusteks, mida võib oodata nii toiduabi vähenemise, maksude tõstmise või poliitika vastu.

 

“See hange on umbes 380 000 tunnile tavalisele teenusele, 20 000 tunnile ajutisele lisateenusele ja 3500 tunnile erakorralisele turvateenusele aasta kohta. Hetkel on umbes 205 valvurit kaitsmas umbes 95 tegevuskohta 55 hoones. Selle lepingu hinnatav väärtus on 75 ja 80 miljoni vahel,“ kirjutatakse kuulutuses.

Juunis selgus, et DHS ostis parimaid saadavalolevaid kehaturviseid ja kiivreid valvuritele osana ettevalmistusest “rahutuste kontrollimise olukorraks”. Sellele eelnes eelmisel aastal vastuoluline õppus nimega “Operatsioon Kilp“, mille ajal agendid, kes olid relvastatud poolautomaatsete relvadega, pandi Floridasse valvama sotsiaalkindlustusametit. Väljakuulutamata harjutus keerles ümber “mitteautoriseeritud inimeste ja potentsiaalselt hävituslike või ohtlike tegevuste” tuvastamise. Elanikud olid sunnitud näitama õppuse ajal valvuritele isikuid tõendavaid dokumente.

1. novembrist väheneb umbes 47,6 miljonit ameeriklast puudutav toidutoetuse programmi maht, mis oli ajutiselt kõrgemaks tõestetud kõige suurema majanduslanguse ajaks. Väidetavalt ei tea enamus neid inimesi, et keskmiselt 272 dollari suurust toidutoetust kärbitakse keskmiselt 36 dollari võrra ning see võib vaesuspiiril elavate inimeste jaoks suur hoop olla.

Praegu on USA-s ka ümmarguselt 6 miljonit 16–24-aastast noort, kes ei õpi ega tööta. Ka see on rahvahulk, kellele pole tänavatele tulemiseks palju vaja. Igas USA suurlinnas moodustavad nad pea 100 000 inimese suuruse massi, kellel pole eriti midagi kaotada.

 

USA sisejulgeolekuministeeriumi relvastumisest oleme kirjutanud juba ka varem, näiteks SIIN ja SIIN. 

 

Allikas: Infowars, PressTV

Foto: reddit.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt