USA-s tapsid politseinikud 13-aastase mängurelva kandnud poisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. oktoober 2013 kell 11:39Screen Shot 2013-10-24 at 11.11.39 AMPõhja-California politseinikud tulistasid teisipäeva pärastlõunal Santa Rosa väikelinnas surnuks poisi, kelle mängurelv meenutas automaati AK-47. Politseinikud märkasid poissi selja tagant ja kutsusid kohe abivägesid. Nad andsid poisile korralduse relv maha visata, aga poiss pööras koos relvaga nende suunas, mispeale politseinikud 7 lasku tulistasid. Poiss tunnistati surnuks sündmuskohal.

 

13-aastast Andy Lopezit iseloomustatakse kui koolis väga populaarset poissi, kes oli tark ja mängis kooli bändis trompetit. Poisi tapmine šokeeris tugevalt 170 000 elanikuga linnakese inimesi, kes on tõstatanud ka küsimuse, kas korrakaitsjad ikka talitasid õigesti, kui otsustasid avada tule nii noore inimese pihta. Poissi tulistanud politseinikud on uurimise ajaks töölt kõrvaldatud.

Poisi isa ütles, et mängurelv kuulus Andy sõbrale ning poistel polnud lubatud relvadega väljaspool koduaeda ja ilma valveta mängida, kuid Andy oli parasjagu püssi oma sõbrale tagasi viimas, kui politsei ta kinni pidas.

Esmaspäeval tappis 12-aastane poiss Nevada osariigis laskerelvaga oma kooli matemaatikaõpetaja ja haavas kahte kaasõpilast, sooritades seejärel enesetapu.

 

 

Allikad: ABC News, Huffington Post

Foto: icollector.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt