Washingtonis tulistati surnuks paanikasse sattunud naine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2013 kell 12:14Screen Shot 2013-10-04 at 12.10.42 PMUSA pealinnas Washingtonis külvas neljapäeval segadust musta sõiduauto roolis olnud naine, kes põgenes pärast Valge Maja turvaalasse sõitmist ja politsei poolt kinnipidamist ning tapeti Kapitooliumi juures. Autos oli ka aastane laps, kes viga ei saanud. Viga said aga Kapitooliumi politseinik ja julgeolekuteenistuse agent.

 

Mahalastud naiseks osutus Connecticuti osariigist Stamfordist pärit Miriam Carey (34), afroameeriklasest hambatehnik. Laps oli tema tütar Erica. Miriam Carey ema sõnul oli naine pärast sünnitust kannatanud depressiooni all. Naisel ei olnud relva ning kogu tulistamine toimus korrakaitsjate poolt.

Esindajatekoja ja senati istungitekohaks olev Kapitooliumi hoone suleti tulistamise puhkedes turvakaalutlustel umbes pooleks tunniks, istungid katkesid. Kongresmenid, ametnikud ja turistid püüdsid laskude kõlades varjuda hooneisse ning puude ja sõidukite taha.

Sündmused said alguse USA presidendi ametikohaks oleva Valge Maja juures, kus musta sõiduautot Infiniti juhtinud naine sõitis Pennsylvania avenüül välimise julgeolekuperimeetri turvaväravas piirdesse. Videokaadritest on näha, kuidas autojuht võimuesindajate vahelt välja manööverdab ja suuna kahe kilomeetri kaugusel asuva kongressi hoonekompleksi ehk Kapitooliumi poole võtab.

Pealtnägijate sõnul asusid umbes 20 politseiautot sõidukit taga ajama ja selle käigus toimus Kapitooliumi lähedal Constitutioni avenüül kokkupõrge. Julgeolekuteenistuse ametnike sõnul peatati kahtlusaluse sõiduk Kapitooliumi juures kinni ja toimus tulistamine, milles naine surma sai.

Infowars.com kirjutab, et Washingtonis toimusid eile viimast päeva ühisõppused Capital Shield 2014 ja see seletab, kuidas politseinikud ja salaagendid nii kiiresti ja suure jõuga sündmustele reageerisid. Washingtonis olid õppuste tarvis üles seatud barrikaadid ja kontrollpunktid, mis võisid ka Miriam Carey segadusse ajada. Kui ta esimest korda relvastatud politseinike poolt ümber piiratud oli, oli paanika ilmselt kerge tekkima, mis kindlasti suurenes veelgi pärast esimest seitset lasku.

 

Video esimesest kinnipidamisepisoodist Valge Maja lähedal:

 

 

 

Allikad: BNS, ERR, Infowars

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt