Washingtoni tulistajat raviti “väga turvalise” antidepressandiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2013 kell 17:25335273-12311-47Esmaspäeva varahommikul avas Texasest pärit endine mereväelane Aaron Alexis USA pealinnas Washingtonis asuvas mereväe peakorteris tule ja tappis 12 inimest. Mereväe lepinguline kaastöötaja ise sai tulevahetuses politseiga surma. Varsti pärast intsidenti selgus, et 34-aastane mees oli kannatanud paranoia ja unehäirete all ning sai alates augustist ravi. Huvitav on aga see, et talle määratud toimeainega tablette on enne tapatöö sooritamist võtnud üsna mitmed mõrvarid.

 

Alexisele oli välja kirjutatud antidepressant Trazodone, mida müüakse ka mitmete teiste brändinimede all. See on teistest levinud antidepressantidest pisut erineva toimega, näiteks aitab see ka ärevushäirete vastu ning parandab und.

Washington Postis ilmunud artiklis nimetatakse Trazodone’i “väga turvaliseks ravimiks”, kuigi selle üheks kõrvalmõjuks on näiteks mõtted enesetapust, paanikahood ja viha. Ka ravimist loobumine toob tihti kaasa agressiivsuse ja vägivaldse käitumise.

 

Näited viimaste aastate jooksul toimunud tapmistest, mis on otseselt Trazodone’iga seotud:

  • 2011. aastal sai kaheksa inimest surma ja üks haavata, kui Scott Evan Dekraai tulistas valimatult Californias asuvas ilusalongis.
  • 2010. aastal võttis sõdur David Lawrence Trazodone’i koos Zoloftiga ning tappis vangikongis Talibani ühe juhi. Lawrence mõisteti ettekavatsetud tapmises süüdi.
  • 2009. aastal peksis just psühhiaatriahaiglas doosi Trazodone’i saanud Perley Goodrich oma ema ning lasi seejärel oma isa maha. Goodrich oli varem öelnud, et ei taha seda ravimit võtta, sest see paneb teda end vägivaldsena tundma.
  • 2009. aastal tulistas Steven Foster pähe bensiinijaama klienditeenindajat. Hiljem leiti tema toast purgid Trazodone’i tablettidega.
  • 2007. aastal pussitas mereväelane Delano Holmes surnuks Iraagi sõduri. Intsident juhtus vahetult pärast seda, kui sõjaväe meedik oli talle Trazodone’i välja kirjutanud.

 

  

Allikad: Infowars, Washington Post

Foto: buzzle.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt