SUUR LUGU! Apollo Kuu-missioonide pettus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2016 kell 14:49Möödunud aasta detsembris avaldati internetis video, kus legendaarne režissöör Stanley Kubrick näib üles tunnistavat, et tema lavastas Apollo Kuu-missioonide kaadrid aastal 1969. Kuulujutud Kubricku ja NASA koostööst on levinud juba kaua, aga otsest ülestunnistust ja tõestust sellele pole. Eelmainitud video osutus aga võltsinguks, kus Stanley Kubrickut mängib tundmatu näitleja, kes loeb spikri pealt ette oma teksti. Arvatakse, et see video söödeti uurijatele sihilikult ette, siis oleks hiljem hea öelda, et vandenõuteoreetikud usuvad libaintervjuusid. Sellegipoolest arvavad uurijad endiselt, et Kubrick tõepoolest lavastas Kuu-missioonide videod. Alljärgnevas artiklis keskendumegi Kubricku ja NASA seosele ning ilmselgelt võltsitud Kuu-missioonide foto- ja videomaterjalidele.

 

Levib arvamus, et Stanley Kubrick tegi n-ö lepingu, mis võimaldas talle piiramatu eelarve ja võimalused oma filmide lavastamiseks ning vastutasuks pidi mees andma oma panuse ajaloo suurima pettuse korraldamisel – lavastama Apollo Kuu-missioonide videod. 20. sajandi keskpaiguks oli Hollywoodist saanud üks suuremaid propagandakanaleid maailmas, aidates kujundada rahva arvamust praktiliselt kõikides küsimustes.

1964. aastal valmiski Kubricku ja Suure Venna esimese koostööprojektina must komöödia „Dr. Strangelove”, mis aitas rahva hulgas külvata potentsiaalse tuumasõja hirmu (loe sellest pikemalt Telegrami eelmisest numbrist). Neli aastat hiljem jõudis ekraanidele tandemi järjekordne meistriteos, ulmefilm „2001: Kosmoseodüsseia”, mis lõi uue standardi Hollywoodi eriefektide ajaloos ning mõjub värskena veel tänagi. See polnud juhus, et „2001” ilmus just aastal 1968. Selle filmiga programmeeriti tervet maailma valmistuma ette suurejooneliseks Kuu peale minekuks, mis leidiski aset juba järgmisel suvel, aastal 1969.

Kuigi lääne ja ida vahel käis tohutu näiline kosmosevallutamise võistlus, levisid kuuldused jänkide Kuu peale minekust ka raudse eesriide taha mitu kuud varem. Paljud majapidamised üle Eesti lasid paigaldada Apollo missioonide vaatamiseks spetsiaalsed TV-antennid, et näha Soome TV-d. Hinnanguliselt üle miljardi inimese maailmas vaatas Kuu peal käimise väidetavat otseülekannet.

1

Fotod: IMDb.com + Alamy.com

1b

Apollo 11, 20. juuli 1969. Aeg kuul: 21 hrs. 36 min. Foto teleekraanist: Paul Goldfinger, New York

„Hiilgus”

1980. aastal nägi ilmavalgust Stanley Kubricku lavastatud õudusdraama „Hiilgus“ („The Shining”), mis põhineb Stephen Kingi samanimelisel romaanil, mille sisu ja meeleolu aga Kubrick põhjalikult ümber tegi. Filmi peategelaseks on Jack Nicholsoni kehastatud kirjanik, kes läheb oma naise ja lapsega talveperioodiks ühte suletud hotelli, et seal rahulikult oma raamatut kirjutada. Mitmete uurijate hinnangul on „Hiilgus

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt