Leitud on tõendeid iidsete arenenud ühiskondade olemasolust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. november 2013 kell 11:02



Üle maailma on leitud tõendusmaterjali enne Jääaega eksisteerinud kõrgelt arenenud tsivilisatsioonide kohta. Nende leidude valguses tuleks üle vaadata ka ajaloolised materjalid, mis kujutavad arenenud tehnoloogia ja kultuuriga ühiskondi. 2008. augustis toimunud Sarajevo pressikonverentsil tutvustas  Poola ülikooli füüsik Dr Anna Padzur üldsusele leide, mida Aleksandria ülikooli Klassikalise arheoloogia professor, Dr. Mona Haggag, nimetas Euroopa ja Maailma ajaloo uuteks peatükkideks“.

 

Houstonist pärit antropoloog Dr. Semir Osmanagich on Bosnia Arheoloogiapargi, ühe enim külastatud arheoloogilise leiukoha, alusepanija. Dr. Osmanagish kinnitab, et arheoloogilised leiud on tõestuseks iidsete, tehniliselt äärmiselt arenenud tsivilisatsioonide olemasolust ning uute leidude valguses tuleks muuta ka meie ajaloolisi teadmisi. Ukraina labori, Radiocarbon Lab, läbi viidud radiosüsiniku meetodil põhinev test määras Bosnia Püramiidi asukohast leitud orgaanilise materjali vanuseks 24 800 aastat. Bosnia Arheoloogiapargi C14 dateering määrati tükikese orgaanilise materjali põhjal, mis saadi püramiidi välimise vormi sisemisest savikihist. Järelduseks on, et ehitise konstruktsiooni loomine ulatub ligi 30 000 aasta tagusesse aega. Dr. Osimanagichi sõnul teadsid iidsetel aegadel need püramiidid ehitanud inimesed sageduse ja energia saladusi. Nad kasutasid oma tehnoloogiate arendamiseks looduslikke ressursse ning lõid ehitisi, mille mõõtudega ei võrdu ükski teine ehitis siin maal. Andmed näitavad, et püramiidid olid iidsed energiamasinad, mis koostöös maast tuleva energiavõrgustikuga, olid nii tervenemise kui ka jõuallikaks.

Ka Ameerika ajaloouurijad on tulnud välja sama silmapaistvate järeldustega. Texase lähedal asuv Rockwalli leiukoht on vaid üks näide sellest, et iidsete müsteeriumite taasuurimine aitab meil teha järeldusi ka USA mineviku kohta. Telekanali History 2 populaarne saade Underneathing Ancient America filmis hiljuti Rockwallis ühte episoodi. See Texase leiukoht on keerukas ja massiivne 10 miilise diameetriga müür, mis ehitati üle 20 000 aasta tagasi ning on kattunud mullaga nii, et see asetseb seitse korrust maapinnast allpool. Küsimuseks jääb, kes on selle ehitise loonud, mis põhjusel ning kuidas maapinnas olevad teadmised varasematest tsivilisatsioonidest aitaks kujundada meie tulevikku?

 

 

Göbekli Tepe

Uuringutele toetudes saab väita, et arenenud ühiskonnad olid olemas kogu Maailmas samal ajaperioodil. Ida Türgis asuv Göbekli Tepe on tohututest megaliitidest moodustatud ringidega struktuur, mille raadius ulatub 10 ja 20 meetri vahele. See on palju suurem kui üsna hästi tuntud Inglismaa Stonehenge. 1995. aastal alustatud väljakaevamiste käigus määrati Göbekli Tepe vanuseks vähemalt 11 600 aastat. Dr. Klaus Schmidt Saksa Arheoloogiainstituudist, Göbekli Tepe väljakaevamiste juht, on märkinud, et Göbekli Tepe on üks huvitavamaid neoliitikumiaegseid asukohti maailmas. Selleks, et aga uute leidude tähendust mõista, tuleks arheoloogidel teha tihedat koostööd religiooni, arhitektuuri, kunstiteooria, kognitiiv,- ning evolutsioonilise psühholoogia, sotsioloogia ja teiste uurijatega.

Klaus Schmidti sõnul on Göbekli Tepe puhul tegemist keeruka looga ühest suure asustusega kogukonnast, nende ulatuslikust suhtlusvõrgustikust ning nende üldisest maailmavaatest. Nende leidude taga võib peituda ka tõendeid esimesest organiseeritud religioonist; nende maailmanägemuse sümbolitest.

Lisaks megaliitidest moodustatud struktuuridele on arheoloogid leidnud loomi, eelajaloolist loodust, ka dinosauruseid kujutavaid kujukesi ning nikerdusi. 1995. aastal alustatud väljakaevamiste jooksul on praeguseks osaliselt puhastatud neli megaliitidest ringi. Arvatakse, et maa alla peitunud ringe on kokku umbes 50. Tohutud monoliitidest kivikamakad, 7 meetrit kõrged ja 25 tonni raskused, asuvad täpselt oletatava tsivilisatsioonilätte südames. See on kindlasti leid, mis näitab teed maa tõelise ajaloo ning iidsete tsivilisatsioonide mõistmiseks. Arheoloogide eesmärgiks ei ole mitte lihtsalt paljastada neoliitikumiaegsete ringide olemasolu Türgis, vaid mõista nende ehitamise eesmärki.

 

Bosnia püramiidikompleks pakub erakordseid leide 30 000 aasta tagusest ajast

40 kilomeetrit Sarajevost, Visoko jõgikonna aladel, asub kuue ruutkilomeetrisel alal Bosnia püramiidide org. Nüüdseks on neil aladel väljakaevamisi läbi viidud juba kaheksa aastat ning igal aastal leitakse uusi tõendeid senitundmatu inimajaloo kohta. Bosnia püramiidide orus asub neli iidset Giza püramiidist ligi kolm korda suuremat püramiidi ning ulatuslik maa-alune tunnel. Kompleksi keskel asuv päikesepüramiid on 420 meetri kõrgune ning oma massilt miljonite tonnide raskune, olles teadaolevalt maailma vanim püramiid.

 

Dr. Osmanagich on püramiidikompleksi uurimiseks kokku kogunud interdistsiplinaarse töörühma, kuhu kuuluvad insenerid, füüsikud ning teadlased üle maailma. Teadlaste sõnul on ühiskond mis suutis luua niivõrd keeruka ja massiivse ehitise näide kunsti, tehnoloogia ja muude teaduste vallas kõrgelt arenenud tsivilisatsioonist, kes tõenäoliselt valdas teadmisi puhta energia ressursside kasutamisest.

Bosnia püramiidide tunnelikompleksist, mida tuntakse nime Ravine all, avastati käesoleval aastal oluline leid. Ligi 25 000 kilogrammi kaaluv hiigelsuur kivi asus ligikaudu 400 meetri sügavusel labürindi sees. Teadlased peavad leidu äärmiselt tähtsaks; lähedalasuvatest tunnelitest avastati suurtes kogustes esemeid, mille hulgas oli kividele maalitud kujutisi, kunstiobjekte ning mitmeid tunneli seintele lõigatud hieroglüüfide või iidsete tekstide säilmeid.

 

Teadlaste poolt tõestatud faktid Bosnia püramiidikompleksi kohta:

  • Päikesepüramiid on ligi 200 meetrit kõrge, ligi kolmandiku võrra kõrgem Giza suurimast püramiidist
  • Radiosüsiniku meetodiga on püramiidi vanuseks määratud umbes 24 800 aastat (+/- 400)
  • Materjali analüüs näitas, et ehitis on tehtud inimese poolt loodud betoonist
  • Püramiidi all asuvas maa-aluses labürindis on 8000 kilo kaaluv keraamiline plokk
  • Päikesepüramiidi tipust on avastatud 4,5 meetrise raadiusega ning 28 kHz sagedust edastav elektromagnetiline energiatala
  • Püramiidi tipust on leitud ka 10 meetrise raadiusega ultraheli edastav tala, sagedusega 28-33 kHz
  • Püramiidid on vastavuses Maa põhipunktidega ning on suunaga põhjatähe poole.

 

Dr. Osmangich rõhutab, et on aeg olla avatud oma tõelise päritolu suhtes ning mõista hävingut, mis erinevate tsivilisatsioonide kokkupõrgetes on tekkinud. Oma liigi arengu nimelt tuleks eesmärgiks  seada teaduse ning spirituaalsuse ühendamise, see aga eeldab omavahelist teadmiste jagamist.

 

 

Allikad: Waking TimesRockwall Herald BannerPR WebWT 22012 The Big Picture blogiLjubljana ülikooli arheoloogia osakond (teadustöö, kus rohkelt fotosid Göbekli Tepe arheoloogilistelt kaevamistelt), WT 3TINWaikato ülikooli radiosüsiniku laboratooriumWT4

Veel Bosnia püramiidide kohta: www.icbp.ba.

Bosnia püramiidide autentsuses kahtlevad artiklid: Wikipedia, The Biggest Hoax in HistoryNational Geographic

Intervjuu Dr. Samiga kadunud teadmiste kohta siin.

Fotod: arheologija.ff.uni-lj.si, wakingtimes.com, viewzone.com

 

Toimetas Mariliis Rannama

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt