Naabrid: Leedu sattus tollisõtta Venemaaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. september 2013 kell 9:04



lithuaniaLeedu sattus tollisõtta Venemaaga

Leedu on sattunud Venemaaga majandussõtta, mille piir jookseb mööda tollipiiri ja väljendub väga piiratud läbilaskevõimes Leedust Venemaale, mille vastu on jõutud juba protestida ka ametliku noodiga, kuna Leedu toll ei saanud Venemaalt mingit eelinfot ega põhjendust.

Nimelt alates 12. septembri hommikust alustas Venemaa toll Leedu veokite ja Leedu kaupade lauskontrolli, mis on piiriületuse ummistanud ja väidetavalt jätkuvat selline “kampaania“ 16. septembrini. Link.

 

Dalai-laama Leedus: Hiina Tiibeti-poliitikas on positiivseid märke

Dalai-laama avaldas oma Leedu visiidil (kuhu mahtus ka mitteametlik kohtumine maa presidendiga) arvamust, et Hiinas on Tiibeti-poliitika suhtes positiivseid muudatusi ennustavaid märke, mille taga olevat Hiina enda intellektuaalide ja budistide toetusest tulenev surve. Link.

 

Leetu ehitatakse Balti riikide suurim tuulepark

Norra-Eesti firma Nelja Energia plaanib Leetu ehitada Baltikumi suurima tuulepargi, mis hakkab asuma Šilutės, Kaliningradi vahetus läheduses ja valmib 2015. aastaks. Nelja Energia juhatuse esimehe Martin Kruusi andmetel hakkab nende tuuleenergia maksma Leedus pea kolmandiku võrra vähem kui Eestis, kuna seal on ehitamiseks kasutatud uut säästlikku tehnoloogiat ja rakendatud kokkuhoiumeetmeid. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt