Naabrid: Leedu suhted Venemaaga on erakordselt pingelised

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2013 kell 14:23Leedu suhted Venemaaga on erakordselt pingelised

Eksperthinnang Leedu ja Venemaa vahel viimasel ajal kujunenud suhetele on järgmine: suhted pole kunagi olnud nii pingelised ja viimase paari aasta jooksul pole kummaltki poolt tehtud midagi suhete parandamiseks ning praegu toimuv pole mitte mingi omaette “tollisõda“, vaid seniste protsesside tulem.

Loe lisaks: Delfi.lt

 

Leedu põllumajandus tammub paigal

Leedus tammub põllumajandus paigal: probleemideks on väikesed maatükid, töö madal tootlikkus ja napid finantsteadmised, kuid samas, ainult alla poole põllumeestest plaanib lähiaastatel oma tegevust edasi arendada ja vaid veerand neist sooviks oma finantsteadmisi kaasajastada.

Loe lisaks: 15min

 

Meeste ja naiste palgavahe Leedus on tosin protsenti

Eelmisel aastal oli Leedus meeste ja naiste palkade vahe 12,6%, mis tähendab 2011. aastaga võrreldes 0,4% suurust kasvu. Erasektoris oli sama näitaja koguni 16,1%.

Loe lisaks: Lithuania Tribune

 

Leedu kohus peatas kolmeks kuuks PBK saadete edastamise

Vilniuse ringkonna halduskohus peatas esmaspäeval kolmeks kuuks Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) saadete edastamise Leedu territooriumil. Kohtu otsus on lõplik ega kuulu vaidlustamisele, ütles BNS-ile kohtu pressiesindaja Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

Leedu raadio- ja telekomisjon otsustas läinud kolmapäeval peatada telekanali PBK Venemaal toodetud materjalide esitamine ning palus kohtul seda otsust sanktsioneerida. Komisjon langetas otsuse pärast seda, kui venekeelne telekanal andis eetrisse saate, milles eitati nõukogude võimude kuritegusid.

Allikas: BNS, Loe lisaks: Telegram

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: freepl.info

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt