Naabrid: Moskvas on reede illegaalsete migrantide otsimise päev

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2013 kell 10:05russia_passport

Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Moskvas on reede illegaalsete migrantide otsimise päev

Venemaa pealinnas on aasta lõpuni võetud ette plaan hakata operatsiooni “Signaal“ raames puistama kahtlaseid elu- ja töökohti igal reedel illegaalsete migrantide otsimise eesmärgil. Väidetavalt on kampaania peamiseks põhjuseks tänavakuritegevusega võitlemise tõhustamine.

Allikas: Kommersant

 

Katusepakkujatest noored miljardäridSergei Kolesnikov ja Igor Rõbakov veetsid oma tudengipõlve suved 1990-ndate alguses Moskvas majade katuseid remontides, teenides nii kuus umbes 500 dollarit.

Ülikooli lõpetamise ja Nõukogude Liidu kokkulangemise järel hakkasid nad ettevõtjateks ja edasine on olnud legaalse katusepakkumise muinasjutuline edulugu, sest nende firma Technonicol on Venemaa suurim katusetarvete tootja, millel on 700 müügipunkti üle kogu riigi ja eelmise aasta kogukäibeks 59,4 miljardit rubla (1,9 miljardit dollarit).

Bloomberg hindab firma väärtuseks 2,8 miljardit dollarit ja seega ongi tegemist Venemaa miljardäride nooremate esindajate hulka kuulujatega, kuna mõlema katusemiljardäri vanuseks on 41.

Allikas: Bloomberg

 

Investeeringud Venemaalt Soome on kümne aastaga kahekordistunud

Venemaalt investeeriti Soome eelmisel aastal umbes 900 miljonit eurot, mis tähendab, et investeeringud on kümne aastaga kahekordistunud. Venemaa investeeringuid meelitavad Soome lähedus Peterburile, logistika, innovatsioon, keelteoskus ning oskuslik ja kogenud tööjõud.

Allikas: SP Times

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: rt.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt