Naabrid: Rootsis hangeldatakse ebaseaduslike töölubadega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2013 kell 18:29Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid enim kõnetanud uudistest kokkuvõtteturismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Rootsi maniküürisalongid hangeldavad ebaseaduslike töölubadega

Mitmed Rootsi maniküürisalongid on jäänud vahele ebaseaduslike töölubade müümisega Vietnamist saabuvatele tööotsijatele. Sisuliselt on see aga töötajate orjastamine, sest salongis saab palka umbes 6500 Rootsi krooni, aga töölubade eest tuleb maksta 70 000–140 000 krooni.

Rootsis on nimelt ainult migratsiooniametkondadel õigus välja anda töölubasid välismaistele tööotsijatele ja siis on ametlik minimaalse kuupalga nõue 13 000 Rootsi krooni.

Allikas: The Local

 

Rootsi Google’i arvates muudavad nutitelefonid rootslasi… nutikamateks

Rootsi Google’i tegevjuhi arvates on nutitelefonid muutnud neid kasutavaid rootslasi nutikamateks. Selline väide põhineb faktil, et kolmandik rootslastest kasutab oma igapäevaste ostude ja teenuste otsimisel, hindade võrdlemisel ja ostmisel-tellimisel nutitelefoni.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Millimallikad terroriseerivad Rootsi tuumajaama

Hiljuti pidi Oskarshamni tuumajaam, mis annab Rootsi energiast 10%, sulgema ajutiselt ühe reaktori kolmest, kuna selle jahutussüsteemi torustik oli ummistunud millimallikatest. Eelmine vastav juhtum oli 2005. aastal ja ennustatakse, et tegelikult on see alles vastava probleemi eelmäng, mis ei piirdu ka ainult Läänemerega, vaid on globaalset laadi keskkonnaprobleem.

 

Loe pikemalt Telegramist.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt