Uudiseid Rootsist: riik peab maksma mustlasregistris olnutele valuraha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 15:38cch_fotoliaRootsi peab maksma kahjukompensatsiooni mustlasregistris olnutele

Rootsis peab riik maksma kahjukompensatsiooni mustlasregistris olnutele, kes selleks soovi avaldavad. Nimelt pidas Skåne politsei väidetavalt kuritegevusega võitlemise eesmärgil piirkonna mustlaste kohta registrit ja selle fakti jõudes asjakohastesse instantsidesse kuulutati selline tegevus ebaseaduslikuks ning registris olnud 4700-st veel elus olevad 4500 mustlast võivad esitada taotluse kahjukompensatsiooniks.

Allikad: The Local, TL 2

 

Iga viies jõulukuusk Rootsis on varastatud

Rootsis maksab keskmine jõulukuusk 300 Rootsi krooni (34 eurot), kuid kuuskede hind võib tõusta Disney-stiilis luksvariandina koguni 800 Rootsi kroonile (90 eurot). Tähelepanuväärne on aga asjaolu, et Rootsis varastatakse igal aastal 600 000 jõulupuud.

Allikas: The Local

 Laps teeks perekonnast perekonna

Rootsis on nooremate põlvkondade soovimatus lapsi saada – nn vabatahtlik lastetus – tekitanud mõttearenduse, et kooselava paari pereks lugemiseks peaks neil ka ühine laps olema. Nimelt on Rootsis lapsesaamiseas ja -võimalusega peredest 5% selliseid, kes lihtsalt põhimõtteliselt ei soovigi last saada. Peamiseks argumendiks on mugavus ehk ollakse lihtsalt rahul oma lasteta elukorraldusega.

Allikas: DN.se

 

Pilt:  echa.auropa.eu

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt