Uudiseid Rootsist: Stockholm sai juurde tuhandeid elustajaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2013 kell 15:42CPR1-610x356Stockholmis kasvas tänu ajaleheartiklile SMS-elustajate hulk

Stockholmi piirkonnas on praegu pea 10 500 vabatahtlikku SMS-elustajat, mis tähendab, et kui helistada seal kiirabisse probleemiga, millega võib kaasneda vajadus kedagi viivitamatult ehk enne kiirabi kohalejõudmist elustada, siis saavad automaatselt SMS-i abivajaja läheduses viibivad vastava elustamiskursuse läbinud.

Kui hiljuti kirjutas Dagens Nyheter, et selliste oskustega elustajad oleks vaja kaasata SMS-kontaktivõrgustikku rohkem, siis tänu artiklile pani ennast kirja veel pea tuhatkond SMS-elustajat.

Rootsi pealinnapiirkonnas hinnatakse elustamisoskustega inimeste koguarvu 200 000 peale, kogu riigis peaks neid olema 2 miljonit.

Allikad: Dagens Nyheter, SMS Livräddare

 

Langemine Pisa skaalal on Rootsis ka kuvandiprobleem

Rootsi oli üks suurema languse läbi teinud maid hiljuti avaldatud Pisa uuringu tulemustes. Rootsis on avaldatud muret, et lisaks vajadusele hinnata tulemuste sisulist aspekti ehk kus on haridussüsteemis mingeid nüüd tulemustes kajastunud vigu tehtud, tuleks võtta ka arvesse, et selline tulemus ja ka sellega kaasnenud vastukaja rahvusvahelistes uudistes võib avaldada negatiivset mõju Rootsi kuvandile välismaal.Allikas: Svenska Dagbladet

 

Rootsi teismelised ei ole alkoholilembelised

Alaealiste alkoholitarbimine osutus Rootsis viimase uuringu tulemuste alusel väga heal järjel olevat. Nimelt selgus, et teismeliste alkoholilembus on praegu viimase neljakümne aasta madalaim. Regionaalselt olevat alaealiste alkoholitarbimine suurim Rootsi lõunapiirkondades ehk konkreetsemalt Skånes ja eriti Malmös, mille üheks selgeks põhjuseks on  alkoholi suurem kättesaadavus tänu naabruses olevale Taani pealinnale.

Rootsis võib alkoholi tarbida alates 18. eluaastast, kuid ise tohib alkoholi spetsiaalsest poest Systembolagetist osta alles alates 20. eluaastast.

Allikas: The Local

 

Foto: clubhousenews.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt