Uudiseid Rootsist: kuritegevus kasvab, aga vanglad on tühjad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 13:42jailRootsis kuritegevus kasvab, aga vanglad on tühjad

Rootsis kuritegevus küll kasvab (1,2 miljonilt kuriteolt 2004. aastal 1,4 miljoni kuriteoni 2012. aastal), aga vanglad püsivad tühjad, sest kinnipidamisele eelistatakse pehmemaid karistusviise. Kindel vanglakoht ootab murdvarguste, narkootikumide ja seksuaalse vägivalla eest, muu kuritegevus aga tähendab reeglina tingimisi karistust, millega kaasneb elektroonilise valvevõru kandmise kohustus.

Kasvutrendi näitavad narkootikumide, pettuste ja vägivallaga seotud rikkumised, aga samas suleti Rootsis eelmisel aastal 4 vanglat 82-st.

Allikas: The Local

 

 

Rootsi firmad on tööandjana nõutud

Rootsi firmad on tööandjana nõutud, vähemalt tööpuuduse käes kannatavas Lõuna-Euroopas. Näiteks mööbligigant IKEA sai äsja Hispaanias 400 täitmist vajava uue töökoha peale 100 000 sooviavaldust, kusjuures netis avatud töökohtade pakkumine sai sedavõrd aktiivse tähelepanu osaliseks, et esimeste tundidega jooksutati IKEA serverid kokku.Sama olukord kordus IKEA-l Itaalias, kui paarisajale kohale kandideeris üle 28 000 tööotsija.

Allikas: Taloussanomat

 

Vanemaid ärritab Angry Birdsi teemaline linna mänguväljak

Lääne-Rootsis asuvas Uddevalla linnas uuendas linnavalitsus linna raha eest kohaliku lastemänguväljaku Soomlaste populaarse tooteseeria Angry Birdsi temaatiliseks. See aga on vallandanud lapsevanemates nördimust, sest tegu on pesuehtsa reklaamiga, mistõttu võivad lapsed hakata vanematelt nõudma Angry Birdsi mänguasjade ostmist. Kohalikus ajalehes Bohuslänningen tekkis arutelu, et kui nii edasi läheb, siis kas tulevikus võib mänguväljakutelt leida ka näiteks McDonaldsi temaatikat.

Allikas: The Local

 

 

Foto: yourdictionary.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt