Rootsi viis Ojamaale tankid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2013 kell 11:05strv122047afRootsi kaitsejõud on otsustanud viiva Läänemere suurimale saarele 14 tanki. Esimesed kaheksa tanki on juba kohal ja ülejäänud kuus peaksid jõudma järgmisel nädalal. Kuigi tegemist ei ole väga suure sõjalise jõuga, on sellel siiski märgiline tähendus. Kuigi Rootsi seda otse välja ei ütle, on tankide paigutamine Ojamaale vastus Venemaa üha suuremale sõjalisele ohule.

 

Lisaks tankidele viikase Ojamaale ka muid lahingumasinaid ja varustust, mida ei ole seal olnud pea kümme aastat, kui 2004. aastal saar demilitariseeriti ja saarel asunud väeosa suleti. Pärast seda on saare turvalisuse eest vastutanud sadakond vabatahtlikku.

Kaitsepoliitika on olnud Rootsis kuum teema alates eelmisest aastavahetusest, kui kõrge sõjaväelane Sverker Göransson ütles välja, et sõjalise kallaletungi korral peaks Rootsi vastu  kõige rohkem ühe nädala ja pärast seda peaks riik abi paluma.
Aprillis tekitas skandaali aga Vene pommitaja, mis Rootsi õhupiiri rikkus nii, et sellele ei reageerinud ükski Rootsi hävitaja. Samuti vaadati murelikult septembris toimunud Venemaa ja Valgevene ühisõppusi, mis toimusid just läänepiiridel.

 

 

Allikad: Helsingin Sanomat, Postimees

Foto: militaryphotos.net

 Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt