Uudiseid Rootsist: Stockholmis avati esimene geide vanadekodu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2013 kell 15:02Sveamaal avati geidele oma vanadekodu

Stockholmis avati äsja erinevatele seksuaalvähemustele mõeldud vanadekodu. Tegemist on neli aastat kestnud protsessi, mis kulus ideest uste avamiseni, piduliku lõpuga, kuid kindlasti ei jää esimene selline asutus Rootsis viimaseks, sest sarnane projekt olevat näiteks algusfaasis ka Göteborgis.

Samas on asutuse uksed avatud ka kõikidele teistele, sest antud projekti ei taheta näidata uuesti “kappi peitu minemisena“.

Allikas: The Local

 

Dilemma Rootsis: jõulutähe- või haakristisaiake?

Rootsis ei paista kõik inimesed veel Põhjala traditsioonidega päris kursis olevat. Nimelt tekitas ajalehe Svenska Dagbladet kokandusosas avaldatud traditsioonilise jõulutähesaiakese fotodega varustatud retsept kummalist tagasisidet – lugejad hakkasid saatma raevunud kommentaare “haakristisaiakeste“ propageerimise kohta.

Allikas: Iltasanomat

 

Rootsi demokraatide põhiküsimuseks on immigratsioon

Rootsi demokraatide põhiküsimus nii nende endi kui ka valijate jaoks on vähem kui aasta pärast toimuvatel valimistel immigratsioon.

Kord natsisümpaatia ja ksenofoobia otsa komistanutena üritavad nad nüüd muudes küsimustes kramplikult püsida parem- ja vasakpoolsuse skaala keskel, neutraalses tsoonis, kuid sisserände küsimuses on nad endiselt pigem paremäärmuslikud.

Allikas: The Local

 

Fotod: qualidadedevida-jim.blogspot.com, cartinafinland.fi

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt