Naabrid: rootslasi ei häiri, et neid võidakse jälgida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. september 2013 kell 19:23Rootslasi ei häiri, et neid võidakse jälgida

Valdav enamus Stockholmi elanikke vastas uudisteportaali The Local tänavaküsitlusele teemal NSA ja Rootsi agentuuride sidemed, et neid jälgimine ei häiri. Osad mainisid, et neil ei ole midagi varjata, samas nenditi, et kindlasti on inimesi, kelle jaoks see on liig mis liig. Öeldi ka, et rootslased on selliste praktikatega juba harjunud ja skandaal ei tulnud tegelikult üllatusena. Link.

 

Rootsi plaanib suurendada mitte-EL välisüliõpilaste toetusi

Rootsi kõrgharidust väljaspoolt Euroopa Liitu omandama tulla soovijatele plaanitakse suuremaid toetusvõimalusi ehk tõsta aastane vastav toetussumma 100-lt 150 miljoni kroonini. Põhjuseks on väljaspoolt Euroopa Liitu pärit üliõpilastele õppemaksu kehtestamisega kaasnenud langus Rootsis õppivate välisüliõpilaste arvus. Link.

 

Kümme aastat ei ole toonud Rootsit eurole lähemale

Kui kümme aastat tagasi keeldus Rootsi rahvas referendumil eurost häältega 55,9% vastu ja 42% poolt, siis täna võib öelda, et ka lähituleviks on eurovõimaluse tõenäosus selles riigis väga väike. Eelkõige olevat küsimus praegu mitte Rootsis ja rootslastes, vaid euros ja eurotsoonis endas. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: Mike Licht / Flickr

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt