Uudiseid Lätist: Riia linnapea palus kohalikel venelastel lätlasi rahustada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2014 kell 9:25Riia linnapea palus kohalikel venelastel lätlasi rahustada

Riia linnapea palus ühes raadiosaates esinedes otse-eetris kohalikel venelastel lätlasi rahustada hirmude suhtes, et seoses Ukrainaga pole välistatud ka Venemaa sissetung Lätti – see hirm olevat küll mõistetav, kuid põhjendamatu. Otsesõnu kõlas tema palve nii, et kui oled venekeelne Läti elanik, siis astu aga lätlase juurde ja ütle talle, et Venemaa siia oma tanke ei saada, kuna läti- ja venekeelsed inimesed peavad säilitama kooselamise- ja töövõime isegi siis, kui neil mõnes olulises küsimuses seisukohad väga oluliselt erinevad.

Allikas: Apollo.lv

 

Lätis on abielus 40% naistest

Lätis elas eelmisel aastal 1,07 miljonit naist, kusjuures Riia elanike hulgas on naisi  56%.

Läti naiste statistiline profiil on järgmine: abielus on neist 39,8% (neile lisaks 16,6% lahutatud ja 16,2% lesed ning 27,4% vallalised), naise keskmine palk oli 629 eurot (mehe omast 83,2%), ta sünnitab esimese lapse 26,6 aasta vanuselt ja ühe naise kohta on 1,44 last ning naise keskmine eluiga Lätis on 79 aastat.

Allikas: Apollo.lt

 

Lätis lisandub naisi ärisse

Lätis kasvab naiste osakaal ka äride ja ka ettevõtete juhtimises. Võrreldes 2007. aastaga lisandus naiste poolt juhitavate firmade arv 2012. aastal 76%, saavutades üldisest äriühingute mahust kolmandiku. Naiste ärivaldkonnad on jaekaubandus, juriidika, raamatupidamine ja muud isikuteenused.

Allikas: Apollo.lt

 

Foto: jesus.com.lv

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt