Uudiseid Lätist: suur osa lastega peredest elab sügavas vaesuses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2014 kell 9:12Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Vaesus vaevab Läti peresid

Pooled üksikvanematega ja pea pooled mitmelapselistest peredest elavad Lätis Eurostati 2011. aasta andmete alusel sügavas vaesuses. Üksikvanematest on vaesuses pooled, millega Läti on euroliidus maas ainult Bulgaariast – sama näitajad on Leedus 25,9% ja Eesti 20,1% ning euroliidu keskmine on 18,4%.

Kolme ja rohkema lapsega peredest elab Lätis vaesuses aga 46,4% ning sellegi näitaja osas jääb Läti euroliidus maha ainult Bulgaariast.

Allikad: Apollo, Eurostat

 

Avastati esimesed valeeurod

Lätis jõudis euro kehtida ainult kaks nädalat, kui avastati esimene võltsitud Läti euromünt. 2 eurose võltsingu poes avastanud inimene aga ei pöördunud sellega politseisse, vaid kavatseb oma leidu alles hoida omalaadse suveniirina.

Kolm võltsitud europaberraha avastati Lätis aga juba mainitud kahe nädala jooksul.

Allikas: Delfi.lv

 

Prata Vetra/Brainstorm esineb Sotši olümpial

Üks populaarsemaid Läti bände, Prata Vetra/Brainstorm, esineb Sotši olümpial, astudes üles olümpiaküla laval. Lisaks korraldajate poolt olümpiale kutsutud Venemaal üsna tuntuks saanud bändile panustavad lätlased olümpial ka “Läti Majja“, omalaadsesse klubisse, kus saavad läti asja ajada nii sportlased, asjalised kui fännid.

Allikas: Apollo

 

Foto: allthingsdemocrat.com

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt