NATO suunab tähelepanu Balti riikidele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. oktoober 2013 kell 10:15Peagi algava NATO suurõppuse Steadfast Jazz eesmärk on harjutada artikkel viie rakendamist ning vägede kiiret ja sujuvat liikumist Ida-Euroopasse, vahendas ERR.

 

NATO maaväejuhatuse ülem kindralleitnant Frederick B. Hodges rääkis Eesti Päevalehele, et kümmekond aastat tagasi loodud NATO kiirreageerimisüksused (NRF) ei saanud seni Afganistani tõttu piisavalt tähelepanu, kuid seoses sealse ISAF-i missiooni kokkutõmbamisega on kiireageerijad edaspidi rohkem fookuses ja seepärast on ka novembri alguses toimuv õppus “suurem ja prioriteetsem kui kunagi varem”.

Hodges selgitas, et peatsete õppuste stsenaarium põhineb NATO artikkel viie rakendamisel, mis sätestab, et rünnakut ühe liitlasriigi vastu käsitletakse kui rünnakut terve alliansi vastu.

Kindrali sõnul ei ole õppused vastuseks Venemaa hiljutistele suurõppustele, kuna neid hakati kavandama juba paar aastat tagasi. “Kuid see on NATO demonstratsioon, et me hoolime sellest Euroopa nurgast ja me harjutame siin, et mõistaksime maastikku ja infrastruktuuri.”

Suurõppus Steadfast Jazz algab paari päeva pärast Läti, Leedu ja Poola pinnal ning koondab Ida-Euroopasse 6000 NATO sõjaväelast.

 

 

 

Allikad: ERR, Eesti Päevaleht

Foto: www.jwc.nato.int

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt