Pea pooled Läti elanikud kaaluvad välismaale tööleminekut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2013 kell 18:05Riga-Latvia

Läti tööeas inimestest 48 protsenti vastas TNS-i küsitluse käigus, et nad kas ise, nende sugulased või tuttavad kaaluvad lähiajal võimalust välismaal töötada, kirjutas Delfi. President Andris Bērziņš kommenteeris mõned nädalad tagasi, et ta ei näe hetkel võimalust juba välismaal töötavaid lätlasi koju tagasi kutsuda, kuna neile ei jätkuks tööd, vahendas The Baltic Course.

 

Kolmkümmend protsenti küsitlusel osalenutest vastas, et ei tunne välismaal töötamise vastu huvi. Üksteist protsenti vastas, et ei nemad ega nende tuttavad kaalu Lätist lahkumist, vahendas BNS. 11 protsendil vastanutest puudus aga selge seisukoht.

 

Veebruaril keskel Iirimaal elavaid lätlasi külastanud president Andris Bērziņš avaldas arvamust, et riigil ei oleks võimalik välismaal elavaid kodanikke tagasi koju kutsuda. Läti valitsusel oli mõned aastad tagasi kavas tekitada 50 000 uut töökohta, kuid täna öeldakse juba, et pigem võiks see arv olla 30 000. “Hetkel näen ma, et ka see on võimatu. See ei ole nii lihtne. Kui me jätkame vigade tegemist, võib Läti järgmise kümne aasta jooksul näha väga raskeid aegu,” kommenteeris Bērziņš.

President ütles, et paljud Iirimaal elavad lätlased pidid seal alustama puhtalt lehelt. “Oleks hea, kui mõned teist, kes tunnevad end tugevamalt kui need, kes praegu meie poliitika- ja ärimaastikku kujundavad, tuleksid tagasi – siis oleks meil lootust,” sõnas Bērziņš ja lisas, et Läti poliitikud on teinud liiga palju vigu.

Möödunud aastal kirjutas Baltic Business News, et tervelt kuuendik lätlasi elab mujal, kui oma kodumaal. 

 

Allikad: Delfi, The Baltic Course, BBN

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt