Uudiseid Rootsist: rahvas soovib troonivahetust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. detsember 2013 kell 10:302009-1210-sweden-victoria

Rootsis soovib rahvas troonivahetust

Esmakordselt on Rootsis rohkem trooni kroonprintsess Victoriale andmise kui kuningas Carl XVI Gustavi troonilpüsimise toetajaid. Märgata on ka toetuse langust monarhiale – praegu toetab seda 64%, 2010. aastal 70% ja 2005. aastal 80%.

Allikas: SvD Nyheter

 

Norra tahab üürida Rootsis vanglapinda

Kuna Rootsis olevat vaba vanglapinda, on Norra pöördunud naabri poole päringuga, kas oleks võimalik seda üürile võtta. Norras on kinnipidamispindade osas nappus ja seetõttu pääsevad ka paljud karistatud enne oma aja äraistumist välja, kuna uued “istumasoovijad” ootavad järjekorras. Tänavu on Rootsis suletud neli vanglat ja parandusliku töö keskus, kuna nende kasutamiseks puuduvat lihtsalt piisav nõudlus.

Allikas: The Local

 

Kärrtorpis käriseb ja kärssab

Stockholmi kaguservas paiknev Kärrtorp on muutunud järgmiseks kuumaks kohaks Rootsi pealinnas ja seda eelkõige politseile. Nimelt ründasid seal mõned päevad tagasi rassismivastast meeleavaldust uusnatsid ja 22.12 korraldati juba hoopis suurem kordusprotestimeeleavaldus – sisuliselt 16 000 osalejaga rassismivastane massifestival, mis tähendas sajakonna politseiniku saatmist korda kaitsma. Rootsi meedia on jaganud ka nelja 15-aastase Kärrtorpi elaniku kirja, kus noored reageerivad natside ja rassistide aktiivsusele nende kodukohas.

 

Allikad: Dn.se 1, 2, 3

Foto: misslopez.se

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.