Rootsi andis varjupaiga 30 Afganistani tõlgile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. detsember 2013 kell 14:160000Rootsi on andnud varjupaiga umbes 30 tõlgile, kes töötasid Afganistanis NATO missiooni heaks, vahendas uudisteportaal The Local.

 

“Meil on hea meel, et koostöö relvajõududega tähendab, et esimesed tõlgid ja nende perekonnad leiavad end nüüd ohutuna ja turvalisena Rootsi pinnalt,” ütles migratsiooniameti esindaja Mikael Ribbenvik. Samas ei saa Rootsi relvajõud ega migratsiooniamet täpsemalt öelda, kui paljudele Afganistani-missiooni juurde värvatud kohalikele töötajatele on antud humanitaarkaalutlustel õigus Rootsi jääda.

Tõlgid on korduvalt pöördunud avalikkuse poole murega, et Rootsi sõdurite lahkudes hakatakse neile Afganistanis koostöö eest kätte maksma. NATO-l on kavas oma väed 2014. aasta lõpuks välja viia, kuid Rootsi välisminister on öelnud, et loodetavasti on võimalik umbes 200 sõdurit pikemaks ajaks kohale jätta. Relvajõud hoiatavad, et kui kohalike töötajate eest hoolt ei kanta, satuvad ohtu Rootsi tulevased rahvusvahelised missioonid.

“Sellelaadses keskkonnas on tõlk operatsiooni hädavajalik osa… Kui me tahame olla suutelised ka tulevikus ükskõik missuguses riigis tööd tegema ja töötajaid värbama, peavad tõlgid tundma, et nende eest hoolitsetakse,” rõhutas Rootsi relvajõudude ülem Sverker Göransson neljapäeval ajalehele Dagens Nyheter.

NATO juhitavate ÜRO rahvusvaheliste julgeolekuabijõudude (ISAF) juures töötanud 24 afgaani tõlki palusid 2012. aastal Rootsilt varjupaika, kuid neile öeldi, et taotlus tuleb esitada isiklikult ja Rootsis. Afganistani-operatsioonide komandör Anders Silwer ütles toona, et Rootsi relvajõud käsitlevad iga taotlust eraldi, vahendas uudisteportaal Local.

 

Allikad: BNS, The Local

Foto: sverigesradio.se

 

Toimetas Marlen Laanep

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt