Uudiseid Rootsist: kehv Pisa-tulemus ei saa olla üllatus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2013 kell 15:14BackToSchoolKehv Pisa-tulemus ei saa olla Rootsis üllatus

Rootsis ei saagi Pisa-tulemused paremad olla, kui vaadata, kuidas õpilased pidevalt hilinevad tundidesse ja tundides valitseb kaos, millele lisab oma tähelepanuhajutava panuse nüüd lubatud mobiilide kasutamine. Tõenäoliselt saab hariduse taseme langemise teemast üks järgmiste valimiste kuum küsimus.

Allikas: The Local

 

Printsess Estellest on saamas avaliku elu tegelane

Printsess Estellest on saamas oma vanemate kroonprintsess Victoria ja prints Danieli kõrval Rootsis avaliku elu tegelane, keda vanemad “kapi taga“ ei peida. Nimelt on Estelle pearollis nii Haga lossist edastatud jõulutervituste klipis kui ka astudes emaga üles Rootsi TV hommikuprogrammis Püha Lucia päeva puhul.

 

Allikad: Sveriges Television, Svenska Dagbladet

 

Rootsis rööviti jõulupostkast

Västeråsis rööviti jõulupostkast, mis peagi leiti ühe tähelepaneliku kodaniku telefonikõne peale. Tänu sellele leidis politseipatrull kurjategija keset ööd oma autos istumas ja avatud pagasiruumis olevast postkastist kirju välja urgitsemas ja avamas. Nii Rootsi politsei kui ka postiteenistus on teinud asjakohase avalduse, hoiatamaks paberraha saatmise eest jõulupostiga. Tänavu ootab Rootsi post kokku 25–26 miljoni jõulukaardi saatmist.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: betweentalk.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.