Uudiseid Rootsist: mobiilide kasutamine tunni ajal nüüd lubatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2013 kell 15:12Rootsis lubati mobiilide kasutamine klassiruumis

Rootsis hakati äsja lubama mobiilide kasutamist klassiruumis tunni ajal. Samas on selline samm kutsunud esile üsna ägeda protestimeeleolu, mida väljendab näiteks Svenska Dagbladeti lugejakirjade hulk ja tonaalsus: mobiilide kasutamise lubamine klassiruumis tunni ajal on täiesti vale.

Allikas: Svenska Dagbladet

 

Rootsi peapiiskop võitleb virtuaalrindel islami eest

Rootsi esimene naispeapiiskop Antje Jackelén, kes astub ametisse järgmisel aastal, on juba sattunud hoopis islami eestkõneleja rolli. Nimelt langes Saksamaal sündinud praegune Lundi piiskop oma väljaöeldud multiusundilise ja usu mõttes tolerantse Rootsi nägemuse tõttu islamivaenajate online-rünnakute alla. Kuna ta on aktiivne sotsiaalmeedia kasutaja, siis võetigi tema ründamine ette eelkõige Twitteris.

Allikas: The Local

 

Meediakajastus võis tõsta kinnisvarahindu

Hiljutine artikkel Dagens Nyheteris – mida kajastas oktoobri alguses ka Telegram –, kus oli välja raalitud, et Stockholmi kuumim toidukvartal nii söögikohtade arvu, pakutava kvaliteeti kui ka uuenduslikkuse mõttes on Tegnérlund, võis mõjutada piirkonna kinnisvarahindu, ja seda mõistagi kasvu suunas.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Foto: mobile-libraries.blogspot.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt