Uudiseid Rootsist: traditsiooniline jõulumaius on hoopis välismaine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 16:25originalRootsi traditsiooniline jõulumaius on hoopis välismaine

Dagens Nyheter uuris kaheksa klassikalise Rootsi jõulumaiuse puhul, kuivõrd kohaliku toodanguga on tegemist. Tulemus oli kõike muud, kui kollane ja sinine: kaheksast maiusest ainult üks oli Rootsi ettevõtte toodang.

Väidetavalt ei huvita inimesi üha enam globaliseeruvas maailmas enam kauba algupära ega see, kus on näiliselt kodumaise ettevõtte tegelik omanik, vaid peamine on, et kaup lubab seda pidada kliendi ootustele – antud juhul Rootsi klassikalise jõulumaiuseks olemisele – piisavalt vastavaks.

Allikas: Dagens Nyheter

 

Rootsi pakub Afganistani tõlkidele asüüli

Rootsi on otsustanud pakkuda asüüli nende 2014. aastal lahkuvate vägedega Afganistanis koostööd teinud tõlkidele, rõhutades, et oma kohalike liitlaste ja abiliste hättajätmine seaks ohtu Rootsi edasised rahvusvahelised missioonid. Kokku on tegemist umbes 30 tõlgi ja nende perekondadega, täpsemat informatsiooni ei ole asüülisaajate kohta jaganud relvajõud ega migratsiooniametkond.

Allikas: The Local

 

Rootsis olid viimase poolsajandi kõige soojemad jõulud

Rootsis on olnud tänavu viimase 50 aasta kõige soojemad jõulud Örebros, Gävles ja Umeås. Malmös ja Lundis oli viimati nii soe ilm jõulude aegu 1977. Üldistades on Rootsi meteoroloogid sellist ilma nimetanud erakordselt soojaks.

Allikas: SvD Nyheter

 

Foto: dn.se

 

Toimetas Ain Hinsberg*

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.